Cross Olejový průvodce
Triangle

LIQUI MOLY

Firma Liqui Moly je pro letošní sezónu generálním partnerem tříd Moto2 a Moto3. Od toho se odvíjí reklama firmy na jednotlivých závodech GP. V Brně to byl vkusný informační a prezentační stánek v prostorách u hlavního vstupu do areálu Automotodromu, kde firma představovala své výrobky z oblasti maziv, aditiv a další výrobků např. autokosmetiky. Logo firmy nešlo přehlednout ani okolo trati kde byly nainstalovány hned na několika místech. V neposlední řadě byla firma propagována účasti německé závodní stáje Dynavolt Intact GP, jejíž dva jezdci startují na motocyklech značky Kalex ve třídě Moto2. Oba patří ke špičkám této třídy, když španělský jednadvacetiletý jezdec Xavi Vierge je po devíti odjetých závodech na sedmém místě průběžného pořadí se 79 body a o čtyři roky staršímu Němci Marcelu Schrotterovi patří osmá pozice se ziskem 73 bodů.

V pátečních volných trénincích byl Marcel Schrotter suverénem, když zajel nejrychlejší kolo za 2:03,118 min. V sobotním dopoledním tréninku se však nezlepšil a byl odsunut na páté místo. Xavi Vierge s časem 2:03,657 min. obsadil celkově osmnácté místo.

V odpoledním kvalifikačním tréninku Schrotter zrychlil ale přesto mu zůstala pátá příčka časem 2:02,449 min. Posun o deset míst dopředu předvedl Vierge, který časem 2:02,505 min. se posunul na osmou příčku. V hlavním závodě startoval Schrotter ze druhé řady, Vierge o řadu dál.

Mezi 33 jezdci využili oba dva výhodných pozic, které měli na startovním roštu. Lepší na tom byl Vierge, který se pohyboval ve skupině jezdců mezi čtvrtým a šestým místem. Nakonec pro sebe získal páté místo a dalších 11 bodů. Celkově má 90 bodů a patří mu v celkovém pořadí sedmé místo. Schrotter se dostal až na desáté místo, ze kterého se postupně propracovával až nakonec v posledním kole projel cílem na sedmém místě a získal 9 bodů. V celkovém hodnocení je na osmém místě s 82 body. Byla to jistě velmi povedená prezentace firmy Liqui Moly, když se oba dva umístili v první desítce nejlepších jezdců a v ní jsou i v celkovém pořadí.