Cross Olejový průvodce
Triangle

LIQUI MOLY RACING TEAM

Krátká verze trati Ecce Homo (4,8 km) ve Šternberku byla místem konání předposledního podniku letošního seriálu Autoklub Mistrovství ČR v závodech do vrchu, Autoklub České trofeje a závodu historických automobilů. Závodu, který se jel jako Memoriál Jiřího Sedláčka, Společně se na trati utkali i s jezdci pohárového mezinárodního závodu – Maverick Rescue Euro Cup 2018 a na startovní čáru závodu se postavilo přes 120 jezdců. Závod se jel za ideálního počasí a tentokrát se ho zúčastnila neúplná ekipa jezdců Liqui Moly Racing Teamu.

Po jediné tréninkové jízdě (jela se z časového důvodu a celkového velkého počtu startujících v obou závodech) se postupně s ostatními jezdci postavili na startování čáru jezdci Liqui Moly Racing Teamu. Závod s příchutí nostalgie absolvoval Marek Rybníček, který se tímto závodem loučil se siluetou vozu Ford Fiesta WRC EVO. V absolutním hodnocení skončil Marek na sedmém místě, byl nejrychlejší mezi všemi cestovními vozy Divize II a také vyhrál třídu E2-SH nad 3000 ccm. Bylo to důstojné loučení nejenom s touto sezónou. „Startoval jsem s tímto vozem celé tři roky, bylo to celkem 28 závodních víkendů a jenom 2x jsem nedojel“ konstatoval po závodě Marek Rybníček a dodal: „Již se těším na to, kdy vám všem příznivcům závodů aut do vrchu, budu moci představit nový vůz, se kterým budu startovat v nadcházející sezóně 2019“. Marek Rybníček již v předstihu získal za své výkony mistrovský titul při předešlém závodě – Ústecké 21 a to v Divizi II, ve skupině E2 a třídě nad 3000 ccm a v absolutním pořadí mistrovství je před závěrečným dvojzávodem v Divákách nedaleko Hustopečí na druhém místě se 109 body. Při neúčasti nemůže skončit na horším než třetím místě, kdy ho může předstihnout při úspěšných výsledcích týmový kolega, David Komárek.

Ve Šternberku se svojí Normou M20FC KOMVET, skončil v absolutním hodnocení na třetím místě za druhým Nevěřilem a vítězným Benešem. Ten při první závodní jízdě vytvořil nový rekord zkrácené trati a to časem 1:50,60 min. Ve skupině E2-SC a třídě do 3000 ccm skončil na druhém místě. " Je to boj, pořád se z Dušanem Nevěřilem přetahujeme o každou desetinu vteřiny. Teď nás čekají ještě Diváky, kde se pokusím zabojovat, po nepovedeném začátku sezóny, aspoň o titul letošního absolutního více mistra republiky" řekl David Komárek v cíli závodu. David je v Divizi III – sportovních a závodních vozů na druhém místě se ziskem 83 bodů a náskokem 9 bodů před třetím Nevěřilem, ve skupině E2-SC a třídě do 3000 ccm je v čele před dalším týmovým kolegou, Jirkou Špalkem a třetím Dušanem Nevěřilem a o konečném pořadí se bude rozhodovat až v Divákách.

Dobrý výkon předvedl na Ecce Homo také Jirka Špalek na Normě M20FC, když skončil absolutně na šestém místě a toto umístění mu patří v absolutním pořadí před závěrečnými závody, když si vyjel 64 bodů. Další bodový zisk si připsal za šesté místo v Divizi III, kde mu prozatím patří čtvrté místo s 50 body. Ve skupině E2-SC byl ve Šternberku na pátém místě a ve třídě do 3000 ccm byl čtvrtý. I on má o co bojovat ve dvou závěrečných závodech na Divácké 13.

Titul mistra republiky pro letošní si na Ecce Homo zajistil ve skupině vozů GT Martin Jerman, startující na voze Lamborghini Gallardo GT3. V obou jízdách byl daleko rychlejší než jeho největší soupeř, Zdeněk Kmínek startující na voze Nissan 350Z Fairlady a po tomto závodě nemůže být již předstižen. V absolutním pořadí je na desátém místě, když má 31 bodů, stejně jako jeho zeť, Filip Sajler, který je jedenáctý. Podobně vyrovnaná situace je v Divizi I, kde je po vítězství na prvním místě Jerman se 191 body a druhý je pak Sajler se 175 body. Filip ve Šternberku nestartoval pro pracovní záležitosti a tak se o tom, kdo bude mistrem rozhodovat až v Divákách. Jedno je však jisté, že Filip s vozem Mitsubishi Lancer EVO X ještě nezískal ani titul mistra republiky ve skupině N, kde ho může v případě dvojitého vítězství při započítávání 12 nejlepších výsledků z patnácti pořádaných závodů přeskočit manželka Gábina a to za předpokladu, že Filip nebude bodovat. Gabriela, startující na identickém voze jako manžel, ve Šternberku zvítězila a přiblížila se k manželově zisku 102,5 bodů na rozdíl 6 bodů.

Z celého tohoto přehledu je jasné, že se ve dnech 22. až 23. září se bude bojovat o každou desetinku sekundy při závěrečném dvojzávodě při Pramos Hillclimb XIII. ročníku Divácké 13. Ty budou rozhodovat o titulech mistrů a dalším pořadí v absolutním hodnocení, v divizích, skupinách i třídách. Přijeďte fandit do Diváků u Hustopečí jezdcům Liqui Moly Racing Teamu v boji o co nejlepší umístění v letošní sezóně bude to boj o každou desetinku sekundy.


David Komárek - Norma M20FC EVO Komvet - Šternberk 2018


Gabriela Sajlerová - Mitsubishi Lancer EVO X - Šternberk 2018


Jiří Špalek - Norma M20F - Šternberk 2018


Marek Rybníček - Ford Fiesta WRC EVO - atmosféra Šternberk 2018


Marek Rybníček - Ford Fiesta WRC EVO - Šternberk 2018


Marin Jerman - Lamborghini Gallardo GT3 - Šternberk 2018

Tisková zpráva Liqui Moly Racing Team 11.9.2018