Cross Olejový průvodce
Triangle

LIQUI MOLY

Čistič vstřikování od LIQUI MOLY odstraňuje usazeniny z motoru a opět mu vrací jeho původní výkon.

Říjen 2018 – Je to postupný proces: V průběhu let motor ztrácí čím dál víc svůj výkon. Zvyšuje se spotřeba paliva a také hodnoty škodlivin. Na vině jsou usazeniny uvnitř motoru, které omezují spalování. V tomto případě pomůže benzinovým motorům čistič vstřikování od LIQUI MOLY.

Benzín se v motoru nikdy nespaluje úplně čistě. Vždycky zůstanou zbytky spalování, které se usazují ve vstřikovacím systému a narušují vstřikování benzínu. Spalování se tím zhoršuje a ještě rychleji vznikají nové usazeniny. Je to začarovaný kruh. Čím starší je motor, tím více inkrustací v sobě má. A čím horší je kvalita benzínu, tím více vzniká usazenin. Stejně jako špatně hoří a silně kouří mokré dřevo, tak se chová v motoru i benzín nízké kvality.

Dostat se znovu na původní výkon a hodnoty spotřeby není těžké. Čistič vstřikování od LIQUI MOLY stačí jednoduše přidat do nádrže. Vždy, když motor běží, se čisticí účinné látky dostávají společně s benzínem do vstřikovacího systému a rozpouštějí usazeniny. Rozpuštěné nánosy se v motoru spálí a pak společně odejdou s výfukovými plyny. Spalovací komora je opět čistá. V případě tvrdých nečistot může být nutné použít několik balení čističe vstřikování postupně do několika nádrží za sebou. Čistič vstřikování lze používat i jako prevenci: Jedna dóza na 2 000 kilometrů zajistí, že už nebudou vznikat téměř žádné nové usazeniny.

Čistič vstřikování od LIQUI MOLY byl testován společností Automobile Prüftechnik Landau (APL), což je německý zkušební institut, který testuje hlavně motory pro výrobce automobilů. Zpočátku byli inženýři s ohledem na účinnost aditiv skeptičtí.  Ale výsledky zkoušek je přesvědčily. A to tak, že teď sami používají čistič vstřikování pro čištění testovaných motorů od usazenin.
Na svém domácím trhu, v Německu, je společnost LIQUI MOLY nezpochybnitelným lídrem na trhu s aditivy.

O společnosti LIQUI MOLY
S více jak 4000 druhy zboží nabízí společnost LIQUI MOLY celosvětově jedinečný sortiment automobilové chemie: Motorové oleje a aditiva, tuky a pasty, spreje a přípravky auto-kosmetiky, lepidla a těsnící prostředky. Společnost byla založena v roce 1957 a od této doby probíhá vývoj a výroba výlučně v Německu. Zde je tato společnost neoddiskutovatelnou jedničkou na trhu s aditivy a neustále získává ocenění za nejlepší značku oleje. Společnost prodává své výrobky ve 120 zemích a v roce 2017 měla obrat 532 miliónů euro.