Cross Olejový průvodce
Triangle

LIQUI MOLY - Když drhne řazení

Říjen 2018 – Právě u starých aut se to stává častěji: drhne řazení. Příčinou je většinou opotřebení převodovky. Mechanická oprava by šla pořádně do peněz. Ale jde to i jinak: Německý specialista na aditiva, společnost LIQUI MOLY, vyrábí přísadu do převodového oleje, díky níž lze problémy při ručním řazení často odstranit.

Pouze musíte přidat přísadu do převodového oleje. Aditivum snižuje stupeň opotřebení a usnadňuje řazení. Obsahuje pevné mazivo MoS2, které vyrovnává nerovnoměrnosti kovových povrchů a snižuje opotřebení. Tím se také snižuje nadměrné zahřívání v převodovce. Přísada totiž neobsahuje žádné korozní chemicky účinné složky, které by mohly negativně působit na citlivé barevné kovy v převodovce. Díky svým vynikajícím vlastnostem ochrany proti opotřebení ji lze bez problémů použít u oldtimerů, ale i u nových vozů se synchronizovanými převodovkami.

Přísada do převodového oleje není žádný zázračný elixír, díky němuž zmizí hrubé mechanické závady. V mnoha případech ale problém dokáže vyřešit, zmírnit příznaky nebo silně zpomalit postup poruchy. Velká výhoda spočívá v jednoduchém a levném použití. Nemusí se tak provádět náročná a drahá diagnóza a aditivum lze použít bez velkého rizika také jako prevenci. Problém se tím možná vyřeší a případ je vyřízen. Pokud problém přetrvává, není téměř nic ztraceno, protože časové i finanční náklady byly minimální. Je ale velká šance, že se ušetří čas i peníze za diagnózu a mechanickou opravu.

Z toho profituje nejen majitel auta. Bodovat může i autoservis, který tuto službu nabízí. Za prvé může udělat obchod se zákazníkem, který by se jinak bál vysokých nákladů na opravu. A za druhé autoservis podtrhne svou technickou kompetenci, neboť nabídne levnou alternativu. Tak se zvýší loajalita zákazníka a zlepší pověst autoservisu.


 
O společnosti LIQUI MOLY
S více jak 4000 druhy zboží nabízí společnost LIQUI MOLY celosvětově jedinečný sortiment automobilové chemie: Motorové oleje a aditiva, tuky a pasty, spreje a přípravky auto-kosmetiky, lepidla a těsnící prostředky. Společnost byla založena v roce 1957 a od této doby probíhá vývoj a výroba výlučně v Německu. Zde je tato společnost neoddiskutovatelnou jedničkou na trhu s aditivy a neustále získává ocenění za nejlepší značku oleje. Společnost prodává své výrobky ve 120 zemích a v roce 2017 měla obrat 532 miliónů euro.