Cross Olejový průvodce
Triangle

LIQUI MOLY bude hlavním sponzorem Turné čtyř můstků

Říjen 2018 – Turné čtyř můstků v Německu a Rakousku patří k poměrně velkým závodům ve skocích na lyžích. Německý specialista na oleje a aditiva, společnost LIQUI MOLY, teď u toho po sezóně 2009/2010 bude znovu. „Jako oficiální hlavní sponzor si tak zajistíme silnou přítomnost v médiích,“ říká Peter Baumann, vedoucí marketingového oddělení LIQUI MOLY.


Logo LIQUI MOLY nebude vidět pouze na stěnách za stupni vítězů, ale i v prostoru pro zahřátí, při startu a na prezentační stěně na tiskových konferencích. Značka se navíc prezentuje už předem při komunikaci s organizátorem. „Pro nás to znamená obrovskou viditelnost značky – nejen v Německu, ale na celém světě,“ uvádí Salvatore Coniglio, vedoucí oddělení exportu v LIQUI MOLY. LIQUI MOLY bude v této a následující sezóně hlavním sponzorem tradičního závodu Turné čtyř můstků a do této akce investuje částku v řádu jednotek milionů.

Turné čtyř můstků není jedinou velkou událostí, které se LIQUI MOLY účastní. Značka bude vidět i při Mistrovství světa v severském lyžování v Rakousku a Mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku. Kromě těchto akcí je společnost LIQUI MOLY zastoupena i na mnoha dalších závodech. Při výběru závodů společnost dbala na to, aby celkový sponzorský balíček fungoval po celém světě. Proto se angažuje i ve sportu jako je rychlobruslení na krátké dráze, které v Německu není tak populární, ale v Asii má mnoho příznivců.

Pro výrobce motorových olejů je motoristický sport nejlogičtější sponzorskou oblastí. Už několik let je ale LIQUI MOLY aktivní i v zimních sportech. Značka je tak vidět, i když právě není sezóna motosportu. „Jedná se o skvělé doplnění k naší velké angažovanosti v motosportu, např v MotoGP,“ říká jednatel LIQUI MOLY, Günter Hiermaier. Obchodní partneři LIQUI MOLY z toho těží hned dvojnásobně: od zvýšené poptávky díky celoroční mezinárodní přítomnosti značky po pozvánky na různé zimní sportovní akce. Günter Hiermaier: „Ze zimního sportu se postupně stal důležitý stavební kámen našeho marketingu.“

O společnosti LIQUI MOLY
S více jak 4000 druhy zboží nabízí společnost LIQUI MOLY celosvětově jedinečný sortiment automobilové chemie: Motorové oleje a aditiva, tuky a pasty, spreje a přípravky auto-kosmetiky, lepidla a těsnící prostředky. Společnost byla založena v roce 1957 a od této doby probíhá vývoj a výroba výlučně v Německu. Zde je tato společnost neoddiskutovatelnou jedničkou na trhu s aditivy a neustále získává ocenění za nejlepší značku oleje. Společnost prodává své výrobky ve 120 zemích a v roce 2017 měla obrat 532 miliónů euro.