Cross Olejový průvodce
Triangle

offroadSPORT - Adrienn – Gombi Kupa2014

Češi drtí Maďary
Miroslav Zapletal (CZ) / Bartolomiej Boba (PL) – Hummer H3 EVO 7 – 1. místo celkově, 1. místo T1.2.3
Tomáš Ouředníček (CZ) / Pavel Vaculík (CZ) – Hummer H3 EVO 1 – 4. místo celkově, 1. místo T1.1.2

V Domony u Budapeště se konal další závod zařazený do seriálu Mistrovství Maďarska v Cross country rally pod názvem Adrienn – Gombi Kupa. Tentokráte to byl pouze jedodenní závod – sprint, o to větší musela být připravenost a soustředění posádek a závodních týmů, neb každá chyba znamela prudký sestup ve výsledkové listině.

Za český tým Offroad Sport se na start postavily dvě posádky ve složení Miroslav Zapletal/Bartolomej Boba a Tomáš Ouředníček/Pavel Vaculík.

Mirek Zapletal se opět pro svoji účast rozhodl na poslední chvíli a to hlavně kvůli výměně navigátora. Jeho dosavadní navigátor Maciek Marton s musel podrobit lékařskému zákroku a je na nějaký čas vysazen z navigátorského sedla. Výborně ho však zastoupil Bartolonej Boba. Posádka Zapletal /Boba totiž zvítězila jak v kategorii vozů T1.2.3 (diesel) tak i v celkovém pořadí. „Tento krátký závod byl ideální na to, abych se před závodem Baja Aragon ve Španělsku alespoň trochu sehrál s novým zastupujícím navigátorem. Povedlo se nám to dobře a náš test dokonce skončil vítězstvím, co více si přát“ prozradil Miroslav Zapletal.

Druhá posádka Ouředníček/Vaculík nastupovala do závodu s malým hendikepem a to bez účasti mechaniků, kteří se z osobních důvodů závodu nemohli zúčastnit. I přesto však Ouředníček Maďarům ukázal, že mají dalšího velkého konkurenta a držel krok s týmy Toyota i Ford. „Tratě tohoto závodu byly velmi technicky náročné a na to nejsem z ostatních maďarských závodů zvyklý. Nicméně náš Hummer opět fungoval bez problémů, neudělali jsme žádnou velkou chybu a s výsledkem jsem nadmíru spokojen. Cítím, že se maďarská závodní scéna začíná na mne dívat s respektem.“ s úsměvem v cíli řekl Tomáš Ouředníček, který opět zvítězil v kategorii T1.1.2, tedy vozů s motory nízkého obsahu a celkově skončil těsně před stupni vítězů, kdy mu na třetího chyběly pouhé dvě vteřiny.

offroadSPORT 01
Hummer

offroadSPORT 02
Ouředníček - Vaculík

offroadSPORT 03
Ouředníček - Vaculík

offroadSPORT 04
Vaculík - Ouředníček + Hummer

Tisková zpráva - Češi drtí Maďary

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár poteší fanúšikov aj na Auto Show
Číst více >

Marek Rybníček

Auto Show aj s majstrom kopcov Marekom Rybníčkom
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >