Cross Olejový průvodce
Triangle

ULTIMATE DAKAR - Dakar 2016 - Etapa 06

Posádka Buggyra Ultimate Dakar má za sebou velmi dlouhý a náročný den. V 6. etapě rallye Dakar 2016 se Tomáši Ouředníčkovi a Pavlovi Vaculíkovi i přes technické potíže podařilo dovést Hummer H3 EVO do cíle ve 49. nejrychlejším čase a zajistit si tak 43. místo v celkové klasifikaci.

“Zhruba na 78. kilometru dnešní etapy nás dojela rychlejší posádka. Chtěl jsem jí uvolnit cestu, ale jak jsem zajel do kraje, zapadli jsme. Se sníženým výkonem motoru se nám nedařilo vyjet. Ochotní diváci nám pomohli, ale přesto jsme ztratili 15-20 minut. Po 200 kilometrech jsme navíc měli potíže s motorem, a byli jsme nuceni jet rychlostí pouhých 20 – 30 km/h. Na pět minut jsme zastavili a pak jsme už mohli pokračovat a po dlouhých sedmi hodinách dojet do cíle,” shrnul Tomáš Ouředníček dnešní 723 km dlouhou etapu s 542 závodními kilometry.

Zítřejší 7. etapa zavede posádky zpět do Argentiny. Trať dlouhá 793 kilometrů bude končit v argentinském městě Salta a bude posledním cílovým bodem před toužebně očekávaným dnem volna.

UD 01

Zdroj: UD Newsletter - Dlouhý a náročný den

Další články

Tomáš Ouředníček

Vítězství pro Ouředníčka a Křípala na Hungarian Baja
Číst více >

Tomáš Ouředníček

Ouředníček s Křípalem opět míří do Maďarska
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár v úspešnom boji o Jankov vŕšok
Číst více >

LIQUI MOLY

LIQUI MOLY na GP České republiky v Brně
Číst více >

Liqui Moly Racing Team

Marek Rybníček vybojoval v polské Limanowé důležité evropské body
Číst více >