Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA Racing - Povedená generálka

Jak Martin Kolomý, tak Jaroslav Valtr, neskrývali spokojenost nad výsledky poslední prověrky.

Všechno funguje tak, jak by fungovat mělo, shodli se oba dakarští matadoři při odjezdu ze Slovenska. "Pravda, ostrý závod nic nenahradí, na druhou stranu mohu odpovědně říct, že ve srovnání s loňskem jsme na tom podstatně lépe," potvrdil Martin Kolo?mý, který si pochvaloval především změny k výrazně lepším zadním brzdám, sání a tlumení. "Jezdec se v autě cítí mnohem lépe, což se projeví zejména ke konci Dakaru. To už každý kilometr opravu bolí." Týmový nováček Jaroslav Valtr startoval v předchozích ročnících na stroji Liaz, s Tatrou Phoenix ovšem neměl větší problémy. "Na kvalitu si člověk zvykne docela snadno. Stejně tak, jako na to, že je součástí týmu, ve kterém všechno funguje."

Po úspěšném testování se závodní speciály s piloty Martinem Kolomým a Jardou Valtrem přesunuly do kopřivnického areálu Tatra Trucks, kde na místním polygonu testovaly nastavení tvrdosti tlumičů a celého podvozku.

Jezdce Buggyry teď čeká mimořádně neoblíbené balení, neboť ve dnech 16. - 19. listopadu vyrazí oba závodní speciály směr Le Havre, kde se nalodí na trajekt přepravující všechny stroje nejspíše do Argentiny. Ještě předtím však plánují předvést obě Tatry na rallye sprintu v Mostě, který se uskuteční 14. listopadu.

Buggyra 01

Buggyra 05

Buggyra 03

Foto: BUGGYRA/Martin Hůle
Zdroj: TATRA BUGGYRA RACING - REPORT - Povedená Generálka

Další články

Tomáš Ouředníček

Vítězství pro Ouředníčka a Křípala na Hungarian Baja
Číst více >

Tomáš Ouředníček

Ouředníček s Křípalem opět míří do Maďarska
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár v úspešnom boji o Jankov vŕšok
Číst více >

LIQUI MOLY

LIQUI MOLY na GP České republiky v Brně
Číst více >

Liqui Moly Racing Team

Marek Rybníček vybojoval v polské Limanowé důležité evropské body
Číst více >