Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA Racing - Povedená generálka

Jak Martin Kolomý, tak Jaroslav Valtr, neskrývali spokojenost nad výsledky poslední prověrky.

Všechno funguje tak, jak by fungovat mělo, shodli se oba dakarští matadoři při odjezdu ze Slovenska. "Pravda, ostrý závod nic nenahradí, na druhou stranu mohu odpovědně říct, že ve srovnání s loňskem jsme na tom podstatně lépe," potvrdil Martin Kolo?mý, který si pochvaloval především změny k výrazně lepším zadním brzdám, sání a tlumení. "Jezdec se v autě cítí mnohem lépe, což se projeví zejména ke konci Dakaru. To už každý kilometr opravu bolí." Týmový nováček Jaroslav Valtr startoval v předchozích ročnících na stroji Liaz, s Tatrou Phoenix ovšem neměl větší problémy. "Na kvalitu si člověk zvykne docela snadno. Stejně tak, jako na to, že je součástí týmu, ve kterém všechno funguje."

Po úspěšném testování se závodní speciály s piloty Martinem Kolomým a Jardou Valtrem přesunuly do kopřivnického areálu Tatra Trucks, kde na místním polygonu testovaly nastavení tvrdosti tlumičů a celého podvozku.

Jezdce Buggyry teď čeká mimořádně neoblíbené balení, neboť ve dnech 16. - 19. listopadu vyrazí oba závodní speciály směr Le Havre, kde se nalodí na trajekt přepravující všechny stroje nejspíše do Argentiny. Ještě předtím však plánují předvést obě Tatry na rallye sprintu v Mostě, který se uskuteční 14. listopadu.

Buggyra 01

Buggyra 05

Buggyra 03

Foto: BUGGYRA/Martin Hůle
Zdroj: TATRA BUGGYRA RACING - REPORT - Povedená Generálka

Další články

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra na Hungaroringu
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár sa teší na jubilejné Košice
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra
Číst více >

Tomáš Ouředníček

7 válců na pódium nestačí
Číst více >

Drotár Autošport

Posledný kopec 2019 s vicemajstrom Igorom Drotárom
Číst více >