Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA IRS - Konec okruhové sezóny 2014

Tým Buggyra definitivně ukončil letošní okruhovou sezónu. Poté, co manažer Jan Kalivoda převzal pohár za druhé místo v poháru konstruktérů, minulý týden proběhlo na mosteckém okruhu tradiční posezónní testování. Nyní se veškerá pozornost přesouvá na 37. ročník nejslavnější Rallye Dakar. Po testování v Senici přichází na řadu kompletní generálka speciálu Tatra 815 Buggyra.

Buggyra na vavřínech nespí, ba naopak!
Od posledního podniku evropského poháru tahačů neuplynuly ani dva týdny a roudnický tým Buggyra se opět vydal na okruh. V Mostě proběhl posezónní test obou Big Boyů, a to s vylepšeným podvozkem a motorem, které v technologickém centru českého týmu z letošních poznatků inženýři připravili. „Během tří dnů jsme zde najezdili s Adamem a Michalem stovky kilometrů a s výsledkem můžeme být určitě spokojeni. V tuto chvíli je příliš brzy hovořit o tom, v jaké specifikaci příští rok pojedeme. Důležité bylo, abychom si ověřili některé naše poznatky,“ neskrýval radost na mosteckém autodromu David Vršecký. Trio jezdců českého týmu nebylo za volanty Big Boyů samo. Závodní speciál si vyzkoušel kartingový jezdec Jiří Forman nebo Kateřina Lacko. „Musím uznat, že Katka jela napoprvé opravdu dobře. Jsem zvědav, jestli se dočkáme v truck racingu prvního manželského páru,“ poznamenal k jízdě manželky Adama Lacka manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda.

Buggyra se v sobotu 25. října zúčastnila také otevřených dveří mosteckého autodromu, kde měli fanoušci možnost si na vlastní kůži vyzkoušet nejen jízdu po okruhu ve svém voze, ale také usednout po boku Davida a Adama.

Přípravy na Dakar finišují
Ve slovenské Senici proběhl v polovině října poslední test Fat Boye, který nyní prochází kompletní repasí před odjezdem na nejslavnější dálkovou soutěž rallye Dakar. „Byla to poslední možnost, kdy jsme ještě mohli vyzkoušet nové komponenty na podvozku. Teď už nás čeká rozebrat Tatru do šroubku a zase ji složit. Pak odjedeme do francouzského Le Havru, odkud speciály poplují do Jižní Ameriky. Základem úspěchu je připravenost, a té jsme letos věnovali maximální pozornost,“ uvedl při testování technický ředitel Buggyry Robin Dolejš, který byl s výsledkem testu spokojený. Při testech v Milovicích, Senici a Tunisku najezdila posádka ve složení Martin Kolomý a bratři David a René Kiliáni tisíce kilometrů, ovšem veškeré novinky prověří až samotný Dakar.

Martin Kolomý bude mít při letošním Dakaru na Tatře 815 Buggyra startovní číslo 506, které měl na svých dveřích již v roce 2013. „Zatím sice nevyšla oficiální startovní listina, ale z tajných zdrojů víme, že by to tak mělo být. Jsem doslova nadšený, že budeme mít opět toto číslo. Už jednou nám přineslo štěstí, a tak věřím, že tentokrát náš nejlepší výsledek ještě vylepšíme,“ dodal pilot Buggyry Martin Kolomý, který je s přípravami na Dakar nadmíru spokojený.

Tým Buggyra bude v sedmatřicátém ročníku rallye Dakar jediným, který pojede s tovární podporou Tatry. „Vnímáme to samozřejmě jako dílčí úspěch, že si vybrali právě nás. Je to ohodnocení naší tvrdé práce. Bereme to jako velký závazek, kterému se budeme snažit maximálně dostát,“ uvedl manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda.

Buggyra 01

Buggyra 02

Buggyra 03

Buggyra 04

Buggyra 05

Buggyra 06

Buggyra 07

Foto: Milan Bydžovský/BUGGYRA 2014

BUGGYRA press 2014 - Buggyra zakončuje "okruhy" s dvojkou, na Dakar vyrazí s 506

Další články

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >

SouthRacing CE

Tomáš Ouředníček potvrdil start na Rallye Dakar 2020
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra nebyl v bitvě tří kontinentů jen do počtu
Číst více >