Cross Olejový průvodce
Triangle

ULTIMATE DAKAR - Rally Morocco III

Před posledním kolem závodu Morocco Rally, který je předposledním kolem FIA Světového poháru Cross-Country Rallies, náleží posádce Ultimate Dakar, tedy Tomáši Ouředníčkovi a Pavlu Vaculíkovi, 36. příčka v celkové klasifikaci. Ve čtvrteční 4. etapě vybojovali 26. místo.

Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík mají za sebou dva velmi těžké dny marocké rallye. Ve středu nemohli dokončit SS3 kvůli problémům s přehříváním motoru v dunách a propadli se až na 42. pozici. Za to ve čtvrtek, i přes start z úplného konce startovního pole, se jim podařilo dojet do cíle na 26. místě, čímž si zajistili postup o tři místa nahoru v celkové klasifikaci.

“Včera jsme ve třetí etapě měli obrovské problémy s přehříváním motoru. Podařilo se nám projet nejtěžší část trati, jenže teplota se pohybovala kolem 46 stupňů Celsia, a my jsme věděli, že náš čeká ještě jedno dunové pole před cílem a že už nám docházejí síly. Rozhodli jsme se proto skončit na CP2.”

“Dnes nám bylo umožněno v závodě pokračovat, ale museli jsme odstartovat z posledního místa. Zopakovala se tak vlastně situace z první etapy. Nepočítal jsem to, ale myslím, že jsme předjeli dobrou desítku aut. Byla to rychlá a zábavná etapa, pro naše auto mnohem vhodnější než duny a hluboký písek. Nejdůležitější myšlenka, na kterou nás Morocco Rally navedla, je asi nutnost instalace klimatizace na Rallye Dakar.”

“Navigace byla náročná včera i dnes, ale Pavel opět odvedl skvělou práci. Včera jsem krátce po startu v jednom bodě viděl všechna auta jet rovně, ale Pavel mě navigoval doprava. Odbočil jsem, jak Pavel řekl, a ukázalo se, že to bylo dobré rozhodnutí. Zanedlouho nás jeden z organizátorů vítal radostným aplausem. Tenhle navigační bod asi zmátl hodně posádek,” shrnul dva uplynulé závodní dny Tomáš Ouředníček. V pátek čeká posádky poslední etapa, 237 kilometrů dlouhá trať v různorodém terénu, která dovede závodníky až ke stupňům vítězů na břeh oceánu, do Agadiru.

UD 01

Zdroj: Nahoru a dolů

Další články

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra na Hungaroringu
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár sa teší na jubilejné Košice
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra
Číst více >

Tomáš Ouředníček

7 válců na pódium nestačí
Číst více >

Drotár Autošport

Posledný kopec 2019 s vicemajstrom Igorom Drotárom
Číst více >