Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA Racing - Hungaroring 2016

Bilance, co víkend to vítězství, zůstala v podání Adama Lacka nepřerušena. I když dal maďarský asfalt českému jezdci hodně zabrat, bral Lacko nakonec vítězství. Další slušnou porci bodů si z Hungaroringu odváží také Jiří Forman, který v závěrečné jízdě udržel Hahna a dojel čtvrtý.

Sobota
Už páteční tréninky na Hungaroringu ukázaly, že velkým soupeřem pro jezdce Buggyry bude nečekaně nový asfalt maďarského okruhu. To se také potvrdilo v měřeném tréninku a v následném Superpole. Pole position nakonec vybojoval Jochen Hahn, pátý Lacko na něj ztratil sedm desetin a Jirka obsadil deváté místo neboli pátou řadu.

Na zelená světla doslova vystřelil Jochen Hahn, který se rozvzpomněl na minulá léta a pro triumf si dojel způsobem start-cíl. Adam Lacko bojoval o čtvrtou pozici s Kissem, ale Maďar hnaný domácím publikem své místo českému pilotovi nenechal. „Zkusili jsme změny v nastavení, ale stále to nestačí, i když celková ztráta v závodě není tak katastrofální. Bohužel nám to oproti soupeřům stále klouže. Teď máme mezi závody necelou půl hodinu na servis, takže toho asi moc nezměníme,“ uvedl v cíli rozčarovaný Adam.

Jirka Forman se v závodě příliš neohřál. Ve třetí zatáčce po výborném startu kolidoval s Ellen Lohr a na následky nehody musel ze závodu odstoupit. „Start se mi povedl. Bohužel ve třetí zatáčce nečekaně přibrzdila Lohr a já do ní najel. Nevydržela to hadice od chladiče a musel jsem skončit,“ konstatoval Jirka.

Druhý závod ukázal divákům, o čem je truck racing. Po startu držel vedení Frankie Vojtíšek, ale po třech kolech ho udolala Steffi Halm a dojela si pro vítězství. Vojtíšek defenzivní stopou až téměř na cílovou pásku držel za sebou zbytek jezdců včetně Lacka a potvrdil tak náročnost předjíždění na Hungaroringu. V poslední zatáčce však ruply nervy domácímu Kissovi a poslal Vojtíška do zdi. „Nevím, co bych k tomu řekl. Vojtíšek jel takovou defenzivu, že i když byl o více jak dvě sekundy na kolo pomalejší, tak jsme ho nikdo nedokázal předjet. Nám auto stále klouzalo, ale v tom vláčku nebylo těžké se udržet. Je dobré, že jsme dojeli před Hahnem a něco málo z jeho náskoku stáhli," řekl Adam.

Jirka Forman po nedokončené první jízdě startoval až z patnáctého místa, ale po prvním kole už ťukal na první desítku. Díky Vojtíškově defenzivní jízdě se bez problémů dotáhl na skupinku bojující o druhé místo a zpovzdálí sledoval divokou přetahovanou na čele. „Divákům se tento závod musel líbit! Start z poslední pozice byl zajímavý a s výsledkem jsem určitě spokojený. Pěkně jsem si zazávodil a v posledním kole to ještě zkusil na Hahna, ale nevyšlo to,“ uvedl Jirka.

Neděle
Tým inženýrů a mechaniků Buggyry přes noc zpracovali a Adam Lacko vybojoval v Superpole třetí místo. Mezi nejrychlejší desítku postoupil také Jiří Forman a vyjel si pátou řadu.

První nedělní jízdu vyhrál po podařeném startu Jochen Hahn, na kterého celý závod tlačili domácí Kiss a Adam Lacko. Český jezdec tak vybojoval stupně vítězů, ale bodově na německého rivala ztratil. „Nebylo to špatné, ale stále to není ono. Kousíček nám ještě chybí. Klouže to, ale jak jsem viděl, nejsme sami. Uvidíme, co nám přinese poslední jízda,“ vyhlížel s nadějí čtvrtý pohárový závod Lacko.

Jirka Forman se z počátku propadl do druhé desítky, pak ale začal zrychlovat a cílem projel jako devátý, těsně za osmým Smithem. Na Hungaroringu se však rozdávaly penalizace a nováček Buggyry se do druhé jízdy mohl těšit z první řady. „Jsem rád, zrychluji každou jízdou a vždy se něco nového naučím. Trochu se nám přehřívaly přední brzdy, ale jak jsem koukal, nebyli jsme v těchto tropech sami. Druhý závod bude určitě napínavý,“ uvedl Jirka.

Po startu druhé jízdy se Forman propadl na třetí místo. Ovšem vedoucí dvojice Körber - Smith obdržela po závodě dodatečné penalizace za překročení rychlosti na startu. Dlouhých pět kol se Jirka držel na pomyslné bedně, když jej v předposlední zatáčce vybrzdil Adam Lacko. Ten se hnal dopředu, aby najel co nejvíce bodů na Hahna. „Paráda, jsem rád, že se to opět podařilo. Tady jsme to měli hodně těžké, ale dokázali jsme se s tím poprat. Určitě ještě není konec a budu chtít příští týden využít domácí podpory,“ vyzval Adam Lacko české fanoušky k fandění na diváckém svahu mosteckého okruhu.

Jirka Forman za svými zády držel zkušenější jezdce v podobě Janieca, Kisse a Hahna. „Škoda dvou chyb, kterých jsem se dopustil. Toho využil Janiec i Kiss. Mohlo to být ještě veselejší. Já jsem ale se svým výkonem spokojený. Každou jízdou jsem se zlepšoval a nyní dokázal ustát tlak,“ řekl v cíli spokojeně Forman. V průběžném pořadí se do vedení dostal Němec Jochen Hahn, na kterého Adam Lacko aktuálně ztrácí třináct bodů. Tým Buggyra Racing 1969 si v Maďarsku pojistil průběžně druhé místo v poháru konstruktérů.

BR 01

BR 02

BR 03

BR 04

BR 05

Foto: Martin Kozák/BUGGYRA media
Zdroj: BGR 2016 - 05 Hungaroring (víkend) - Lacko zvítězil i na Hungaroringu! Forman vybojoval čtvrté místo

Další články

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >

SouthRacing CE

Tomáš Ouředníček potvrdil start na Rallye Dakar 2020
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra nebyl v bitvě tří kontinentů jen do počtu
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra zažil bodově bohatý pátek
Číst více >