Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA ULTIMATE DAKAR - Hungarian Baja

Po úspěšném Baja Aragon v kabině vozu Ford Ranger Dakar bude o víkendu posádka Buggyra Ultimate Dakar na trati opět se svým Hummerem H3 Evo. Účastní se podniku HunGarian Baja, tedy šestého kola FIA Světového poháru cross-country rally a čtvrtého kola Mistroství Maďarska. Kromě souboje se světovými hvězdami je HunGarian Baja pro Tomáše Ouředníčka a Pavla Vaculíka velmi důležitá i z toho důvodu, že mohou usilovat o umístění na stupních vítězů v celkové klasifikaci Mistroství Maďarska.

Startovní pole Světového poháru není tak obsáhlé jako ve Španělsku, ale zahrnuje spoustu špičkových konkurentů. Například X-Raid tým bude reprezentovat závodními speciály Mini bývalá WRC hvězda Mikko Hirvonen a americký talent Bryce Menzies.

„Těšíme se na HunGarian Baja a závodění v krásné krajině okolo Balatonu. Závod se započítává do Světového poháru a naším cílem je nejen bojovat o body, ale také se soustředit na klasifikaci Mistroství Maďarska. Tato rally má koeficient 3 a my jsme momentálně na průběžné čtvrté pozici, takže s dobrým výsledkem z tohoto víkendu máme šanci dosáhnout na stupně vítězů v celkovém Mistroství Maďarska. Hummer je skvěle připraven a my se těšíme na naše maďarské přátele,“ řekl Tomáš Ouředníček.

Tatra Buggyra Racing budou reprezentovat Martin Kolomý a David Vršecký, který se vrací do soutěže po delší přestávce kvůli zdravotním problémům.

HunGarian Baja startuje 11 km dlouhou rychlostní zkouškou v pátek odpoledne a v sobotu bude pokračovat dalšími dvěma etapami. Na neděli je naplánovaná stejná trať, ale v opačném směru. Hummer posádky Buggyra Ultimate Dakar bude soutěžit se startovním číslem 8.

Živé výsledky můžete sledovat na: http://www.adsol.hu/chronolive/live.asp.

BUD 01

BUD 02

Zdroj: Newsletter Ultimatedakar - Připraveni na Světový pohár!

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár poteší fanúšikov aj na Auto Show
Číst více >

Marek Rybníček

Auto Show aj s majstrom kopcov Marekom Rybníčkom
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >