Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA - Před Jaramou 2015

Tento víkend se na okruhu v Jaramě pojede již předposlední podnik, ME tahačů 2015. Pakliže se situace po Hungaroingu na čele obou soutěží zdramatizovala, po Zolderu to vypadá na thriller, ze kterého hodlá Buggyra vyjít se ctí.

Žádný problém
Hlavní zápletku přinesla, jak už tomu bývá v motoristickém sportu zvykem, technika. Stejně jako na Hungaroringu totiž zaznamenal Adam Lacko po mimořádně povedené sobotě následující den dvě nuly, což se rovnalo ztrátě druhého místa v individuálním šampionátu. A jen díky velmi povedeným výkonům Davida Vršeckého udržela Buggyra vedení v Poháru konstruktérů, původně komfortní náskok se však ztenčil po Maďarsku a Belgii na 19 bodů. „Všichni v týmu pracují na 100%, některé věci prostě neovlivníte. Situace se poněkud zkomplikovala, ale jsem přesvědčený o tom, že máme nejlepší tým,“ tvrdí sportovní ředitel Jan Kalivoda, když odmítá připustit napjatou atmosféru v týmu. Jeho verzi potvrzuje i Adam Lacko, který poté, co musel v Zolderu odstoupit v závěrečném závodě v posledním kole nekomunikoval s novináři. „Nic na tom nehledejte. Vyhrál David a v té chvíli si zasloužil mediální pozornost více, než já. Pokud si to někdo vyložil jinak, je to jeho problém.“

Buggyra na hraně limitu
Od návratu ze Zolderu po úterní odjezd do Jaramy se v roudnickém Buggyra Technology Centru pracovalo na určení správné diagnózy. Podle technického ředitele Buggyry Robina Dolejše je Adamův speciál na hraně limitu. „David vsadil na konzervativnější pojetí, není tak rychlý, ale možnost nepředvídatelných technických problémů je v jeho případě o to menší. Adam v super pole jako jediný konkuruje Kissovi, prvních šest závodů, odjel bez větších problémů. Po analýze víme, kde se stala chyba. Strategii pro Jaramu a Le Mans si ale necháme pochopitelně pro sebe,“ konstatoval Robin.

Stejný názor zastává i Adam Lacko, ztrátu na Jochena Hahna považuje za minimální. „Jen pro informaci, loni jsem ztrácel na Jochena před Jaramou třiapadesát bodů. Teď jsem třetí, vypadá to, že se po letech vrátím do elitní trojky, v této chvíli je ale cílem celkové druhé místo a vítězství v Poháru konstruktérů,“ říká Adam.

V absolutní pohodě odjíždí do Španělska David Vršecký. Na okruh, na kterém slavil v letech 2008 a 2009 oba tituly mistra Evropy, se těší. „Okruh mi svým naturelem vyhovuje, vzhledem k manažerskému a konstruktérskému vytížení nacházím v kabině speciálu novou motivaci,“ hlásí nejúspěšnější trucker české historie, který v minulosti prokázal, že zvládá vypjaté závěry. „Souhlasím s Robinem, že jsme udělali obrovský rychlostní skok, teď se v některých věcech musíme vrátit zpátky. Ale bude se jednat jen o drobné krůčky.“

Stav ME tahačů po GP Zolder:

Pohár jezdců:
1. Norbert Kiss (Maďarsko/MAN) 508
2. Jochen Hahn (Německo/MAN) 359
3. Adam Lacko (Česko/Buggyra) 356
4. David Vršecký (Česko/Buggyra) 333

5. Antonio Albacete (Španělsko/MAN) 288
6. René Reinert (Německo/MAN) 196

Pohár konstruktérů:
1. Buggyra (Lacko/Vršecký/Buggyra) 723
2. Oxxo Racing Team (Kiss/Janiec/MAN) 704
3. Reinert Team (Hahn/Reinert/MAN) 597

Buggyra 01

Buggyra 02

Foto: BUGGYRA/Martin Hůle
Zdroj: REPORT 09 JARAMA - Lacko v klidu, Vršecký našel novou motivaci

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár poteší fanúšikov aj na Auto Show
Číst více >

Marek Rybníček

Auto Show aj s majstrom kopcov Marekom Rybníčkom
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >