Cross Olejový průvodce
Triangle

Moto2 a Moto3 pojedou na olej LIQUI MOLY

Listopad 2014 - S koncem letošní závodní sezony se specialista motorové oleje LIQUI MOLY stává oficiálním dodavatelem mistrovství světa silničních motocyklů ve třídách Moto2 a Moto3. Již v rámci přípravy na sezónu 2015 budou všechny týmy používat nový motorový olej. "Je to pro nás velkou ctí, že si nás tato závodní série zvolila jako své výhradní dodavatelé motorového oleje," říká Peter Baumann, marketingový ředitel společnosti LIQUI MOLY.

L-M 01

"Myslím si, že k tomuto rozhodnutí také přispělo to, že vyrábíme v Německu a udržujeme trvale vysoký standard kvality," řekl Baumann dál. Společnost využije také závodní série jako zkušební laboratoř pro svůj vlastní rozvoj oleje. Tak těžké podmínky provozu motorového oleje nikde jinde nejsou: extrémní otáčky, extrémní teploty, extrémní změny zatížení. Zpětná vazba od jezdců a mechaniků poskytuje cenné informace, jak získat z oleje ještě vyšší výkon." Pracujeme s týmy na tom, jak ještě dál zlepšit formulaci našeho oleje."

To prospívá nejen odborníkům z Moto2 a Moto3, ale každému motocyklistovi. Pokud se olej osvědčí na závodní trati, přenese nejvyšší výkon také na běžné cesty. Peter Baumann: "Tento nekompromisní výkon chceme dát k dispozici každému motocyklistovi."

L-M 02

Společnost LIQUI MOLY
Společnost se sídlem v Ulmu nabízí pro automobilovou oblast kvalitní sortiment motorových olejů, aditiv, autokosmetiky a chemicko-technická řešení problémů. Sortiment obsahuje na 4.000 produktů, tj. prakticky vše, co zákazníci požadují. Při tom společnost LIQUI MOLY vyvíjí a testuje všechny produkty ve vlastní laboratoři, vyrábí je v Německu a sama si je i uvádí na trh. Tento výrobní podnik vedený majitelem Ernstem Prostem se řadí k nejvýznamnějším v branži. Vedle německého trhu se produkty v současnosti prodávají ve více než 100 zemích světa. Mezi odběratele tohoto špičkového sortimentu se počítají velkoobchody a rovněž maloobchody, spotřebitelské trhy, velkoprodejny pro řemeslníky, obchody se stavebninami, průmysl, automobilové podniky, značkové autosalóny a rovněž nezávislé čerpací stanice.

Zdroj: Tisková zpráva - Moto2 und Moto3 fahren mit LIQUI MOLY-Öl

Další články

Tomáš Ouředníček

Vítězství pro Ouředníčka a Křípala na Hungarian Baja
Číst více >

Tomáš Ouředníček

Ouředníček s Křípalem opět míří do Maďarska
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár v úspešnom boji o Jankov vŕšok
Číst více >

LIQUI MOLY

LIQUI MOLY na GP České republiky v Brně
Číst více >

Liqui Moly Racing Team

Marek Rybníček vybojoval v polské Limanowé důležité evropské body
Číst více >