Cross Olejový průvodce
Triangle

TATRA BUGGYRA RACING - Baja Aragon - 01 Prolog

Světový šampionát v Cross Country Rally pod názvem Baja Aragon, kterého se tradičně účastní i vybraná elita Dakarských závodníků, dnes odstartoval pětikilometrovým prologem. Martin Kolomý se svojí novou posádkou vstoupili do závodu nejrychlejším časem s náskokem sedmi vteřin před druhým holanďanem De Rooyem. V automobilech dojel první letošní vítěz Rally Dakar Nasser All-Attiya.

Za hlavní cíl dnešní etapy si organizátoři stanovili především rozřadit posádky do zítřejší náročné pětiset kilometrové speciály podle výkonnosti. Martin Kolomý dovezl svou Tatru do cíle na prvním místě a po dojezdu se netajil údivem nad svým výkonem. "Vůbec jsem netušil, že by z toho mohlo být první místo. Jel jsem sice, co to šlo, ale dojeli jsme Vilu a hodně se za ním prášilo. Museli jsme zvolnit. Mám radost hlavně z toho, že zítra startujeme první a pojedeme si svoje tempo bez prachu. Sobota podle mě rozhodne."

Tým Tatra Buggyra Racing odjel do Španělska hlavně testovat v závodním prostředí a připravit závodní speciál a posádku na Rally Dakar 2016. „Souhlasí, že naší prioritou je hlavně najet co možná nejvíce testovacích kilometrů. Určitě je navíc příjemné srovnat se s konkurencí, ale po dnešním prologu není důvod usínat na vavřínech. Důležitá bude sobota,“ hodnotil premiérové vystoupení týmu na Baja Aragon technický ředitel Robin Dolejš.

Sobotní etapa startuje v 10:10 a na závodníky čeká 457,78 ostrých kilometrů rozdělených do dvou speciál.

Buggyra 01

Buggyra 02

Buggyra 03

Foto: BUGGYRA 2015
Zdroj: Buggyra press 2015 - Baja Aragon 2015: Kolomý vítězí v prologu

Další články

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >

SouthRacing CE

Tomáš Ouředníček potvrdil start na Rallye Dakar 2020
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra nebyl v bitvě tří kontinentů jen do počtu
Číst více >