Cross Olejový průvodce
Triangle

ULTIMATE DAKAR - Dakar 2016 - Etapa 12

Páteční den byl pro posádku Buggyra Ultimate Dakar velice dlouhým dnem. Předposlední etapa rallye Dakar 2016 mezi městy San Juan a Villa Carlos Paz byla dlouhá 931 kilometrů s rychlostní zkouškou o 481 kilometru. Ouředníček s Vaculíkem zajeli 32. čas, čímž se posunuli na celkovou 46. pozici. Výsledek vypadá ještě lépe, když se vezmou v úvahu potíze, se kterými se posádka musela potýkat…

“Byla to opravdu výborná etapa. Krásná, se spoustou diváků. Byla hodně dlouhá, ale také hodně radostná. Při startu se dost prášilo, ale brzy zapršelo a předjeli jsme dvě auta. Po chvíli vypadla v autě eletrika. Umíte si asi představit, jak jsem se cítil…zkontroloval jsem všechny konektory a ukázalo se, že problém byl v hlavním konektoru.
Pokoušeli jsme se auto několikrát roztlačit a nakonec se nám podařilo znovu nastartovat. Pak už bylo všechno tak, jak má. Jeli jsme rychle, několik vozů včetně Overdrive Toyota a Mini jsme předjeli, jenže pak zničehonic motor ztratil výkon. Mohli jsme pokračovat jen ve velmi pomalém tempu. Mysleli jsme, že to bude náš konec na Dakaru, den před startem… ale potom asi po dvou minutách začal motor zase fungovat. Vůbec nevíme, co bylo příčinou, protože všechny tlaky i teploty byly v pořádku, možná mohly být příčinou vodní přejezdy. Dnešní výsledek je náš doposud nejlepší a zbývá nám ještě jedna poslední etapa, tak nám prosím držte pěsti,”
řekl na příjezdu do bivaku Tomáš Ouředníček.

Oba závodní kamiony týmu Tatra Buggyra Racing zajely i v předposlední etapě skvělé časy. Jaroslav Valtr dojel do cíle etapy čtvrtý, Martin Kolomý zajel devátý nejrychlejší čas. V celkové klasifikaci patří Jaroslavu Valtrovi s “Phoenixem” 8. místo, zatímco Martin Kolomý s “Fat Boyem” se drží na 17. příčce.

Zítra čeká jezdce poslední den rallye Dakar 2016. Závěrečná, 699 kilometrů dlouhá etapa povede z města San Juan do Rosaria. Poslední dakarská rychlostní zkouška bude měřit 180 kilometrů, ale její rozmanitý terén s klikatými cestami bude vyžadovat perfektní koncentraci až do posledního metru.

UD 01

Zdroj: UD Newsletter - Den v nesnázích

Další články

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra na Hungaroringu
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár sa teší na jubilejné Košice
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra
Číst více >

Tomáš Ouředníček

7 válců na pódium nestačí
Číst více >

Drotár Autošport

Posledný kopec 2019 s vicemajstrom Igorom Drotárom
Číst více >