Cross Olejový průvodce
Triangle

BGR 2016 - Misano 2016

Nejrychlejší truckeři starého kontinentu nabrali kurz Misano, kde se o víkendu uskuteční druhý podnik letošního ME tahačů. Nová jezdecké sestava Buggyry Lacko – Forman je po úspěšném představení na Red Bull Ringu blízko přepsání týmové historie.

Zatím celkově druhého Adama Lacka totiž dělí od průběžného lídra Jochena Hahna (MAN) po závodě v Rakousku pouhých šest bodů. Existuje tak reálná naděje, že poprvé od října 2009 může jezdec Buggyry ovládnout aktuální pořadí šampionátu. „Tak to teď opravdu neřeším. Bylo by to sice hezké, vítězstvím se určitě nebráním, ale o pořadí se chci bavit až po posledním závodě,“ říká Adam s tradičním stoickým klidem. „Jsem všemi pneumatikami pevně na zemi. Pravda je, že neděle vyšla na mém jinak neoblíbeném Red Bull Ringu skvěle, ale Jochem Misano taky umí. A vzhledem k tomu, že Kiss má startovat s novým autem, si nemyslím, že závod bude jenom o mě a Jochenovi.“

S pocitem povedené rakouské premiéry odjíždí do Misana týmový nováček Jirka Forman. „Okruh se mi jeví jako docela zajímavý, bude mě určitě bavit více, než Red Bull Ring. Stále se těším z výhodné pozice jezdce, který může jenom překvapit. Bylo mi řečeno, že pokud jezdec udělá v první sezóně sto a více bodů, je to hodně dobré. Věřím, že v Itálii z této bodové porce něco ukrojím,“ konstatuje Jirka, který se po podniku na Red Bull Ringu dělí s úřadujícím šampiónem Norbertem Kissem o senzační osmé místo.

Misano je navíc ze statistického hlediska zajímavým podnikem. Z deseti posledních sezón se celkem osmkrát radoval z evropského titulu jezdec, který v Misanu absolutně vyhrál nebo vedl průběžné pořadí. Toto pravidlo potvrdil i David Vršecký v roce 2009.

Závodní víkend začíná v Itálii v sobotu prvním volným tréninkem. O postavení na startovním roštu prvního závodu budou jezdci bojovat od 12:40 hod a startovní světla první dvanáctikolové jízdy zhasnou přesně v 15:00 hod.

Průběžné pořadí ME tahačů – jezdci:
1. Jochen Hahn (MAN) 48
2. Adam Lacko (BUGGYRA) 42
3. Rene Reinert (MAN) 33
4. Gerd Körber (Iveco) 28
5. Markus Altenstrasser (Iveco) 21
8. Jiří Forman (BUGGYRA) 14

Průběžné pořadí ME tahačů – konstruktéři:
1. Team Reinert 89
2. Buggyra Racing 1969 67
3. Lion Truck 56
4. Tankpool 24 23
5. WOW! 13

Buggyra 01

Buggyra 02

Buggyra 03

Buggyra 04

Foto: BUGGYRA media
Zdroj: BGR 2016 - 02 - MISANO - Rozhodne Misano šampionát? Lacko je tradičně v klidu!

Další články

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra na Hungaroringu
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár sa teší na jubilejné Košice
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra
Číst více >

Tomáš Ouředníček

7 válců na pódium nestačí
Číst více >

Drotár Autošport

Posledný kopec 2019 s vicemajstrom Igorom Drotárom
Číst více >