Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA ULTIMATE DAKAR - Rally Maroko - 2. etapa

První část maratonské etapy, a stejně tak i setkání s prvními dunami, byla pro posádku Buggyra Ultimate Dakar úspěšná. Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík skončili se svou velmi rozvážnou jízdou ve vozu Ford Ranger Dakar stáje South Racing na 19. místě v etapě 2 Rally Maroko. Po nejdelším dnu závodu se tedy v celkové klasifikaci Tomáš s Pavlem vyšplhali na 17. příčku.

„Dnes byla první část maratonské etapy, a jelikož nemáme zkušenosti se servisem Fordu, bylo pro nás nesmírně důležité udržet auto pohromadě. Tak jsme se rozhodli zůstat na bezpečné straně, a to hlavně potom, co jsme viděli poškozený Peugeot Harryho Hunta. Posádka byla naštěstí v pořádku.

Také jsme dneska zažili první duny, a i když jsem z nich měl zpočátku strach, nakonec byla část dun opravdu zábavná. Na rozdíl od našeho Hummeru má Ranger pro tenhle typ terénu potřebný výkon, takže jsme si závodění vážně užili. Měli jsme jeden poměrně vysoký skok a byl to zajímavý pocit, ale nebyl z toho problém. Ke konci rychlostní zkoušky jsme museli prudce zpomalit, abychom zabránili kolizi s quad. Tím pádem jsme ztratili rychlost a bohužel jsme uvízli. Během dne jsme měli dva navigační problémy, ale auto je kromě malého problému s chlazením zadní brzdy opravdu perfektní, takže jsme velice rádi,“ shrnul Tomáš druhou etapu Rally Maroko.

Zítřejší třetí etapa a druhá část maratonské etapy povede závodníky k Erfoudu, kde se po zdolání 315 km dlouhé trati mohou opět těšit na své týmy. Celková vzdálenost etapy je 390 km.

Výsledky:
1. Al-Attiyah – Baumel (Toyota) 04:05:39
2. Al-Rajhi – Gottschalk (Mini) +00:14:31
3. Roma – Haro (Toyota) +00:15:48
4. Sainz – Cruz (Peugeot) +00:17:08
5. Vasilyev – Zhiltsov (Mini) +00:18:02

17. Ourednicek – Vaculik (Ford) +01:17:46

BUD 01

BUD 02

Zdroj: Newsletter Ultimatedakar: Opatrně prvními dunami

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár poteší fanúšikov aj na Auto Show
Číst více >

Marek Rybníček

Auto Show aj s majstrom kopcov Marekom Rybníčkom
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >