Cross Olejový průvodce
Triangle

offroadSPORT - Sealine Cross Counry Rally 2014

Na trať úvodní rychlostní zkoušky dnes před polednem odstartovali nejprve jezdci na motocyklech. Jako první vyrazil na trasu Ruben Faria a následovalo jej dalších 17 motocyklů a čtyřkolek. O hodinu později se na start postavilo 37 automobilů. Tři minuty před jednou hodinou odpoledne odstartoval na trať závodu Mirek Zapletal a Maciek Marton, se svým H3 Evo7. „Trasa katarského závodu je vedena po prašných, kamenitých cestách. Duny a měkký písek se zde téměř nevyskytují. Trpí hlavně pneumatiky, rozdírají se o ostré kamení, kterého je na trati plno. Snažím se jet co nejopatrněji, případný defekt by nás velmi zdržel a protože je zde hodně rychlých pasáží, tak by se nám časová ztráta špatně srovnávala. Jinak jsem moc spokojený se spolehlivostí nového vozu. Před závodem jsme provedli preventivní prohlídku. Po ADDC jsme museli vyměnit kola v převodovce a nechat naplnit klimatizaci, jinak je auto ve velmi dobré kondici. Ani vozy H3 Evo s kazašskými posádkami nemají větší problémy. Dnes jsme dojeli na šestém místě, Jurij Sazonov byl sedmý a Andrej Čerednikov devátý, což je zatím velice dobré skóre,“ řekl po první etapě Mirek Zapletal. Na prvním místě dnes dojel Naser Al-Attiyah, druhý byl Krzysztof Holowczyc a třetí příčku obsadil Vladimír Vasilyev. Zítra čeká jezdce druhá etapa, měřící celkem 485 kilometrů.