Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA Racing - Nogaro 2015

Adam Lacko se postaral o to, že v sobotu zněla v Nogaru česká hymna. V neděli navíc přidal pohár za druhé místo a upevnil si druhou příčku v celkovém pořadí jezdců. David Vršecký prožil nejhorší víkend sezóny. I přesto tým Buggyra dále vede v poháru konstruktérů.

Sobota: Super pole
Po pátečních volných jízdách a společenských akcích, které z poloviny ovlivnil nečekaně na místní poměry déšť, přišel v sobotu na řadu měřený trénink. Ten už provázelo jasno s teplotami nad 30 stupňů a to se projevilo i na pořadí jezdců. Z prvního měření sil sice vyšel nejlépe dosavadní lídr šampionátu Kiss, ale pro blokování Lacka mu bylo nejrychlejší měřené kolo zrušeno a propadl se až na čtvrté místo. Adam Lacko si tak vyjel první řadu na startu prvního závodu po boku Jochena Hahna. „Vůbec nechápu, co tam Maďar vyváděl, takže jsem nakonec rád, že to komisaři takto posoudili. Byl to docela nebezpečný a nečekaný manévr, hlavně že se nikomu nic nestalo,“ hodnotil posun na druhé místo Adam Lacko. Jeho kolega Vršecký zajel pátý nejrychlejší čas. „Včera to vypadalo mnohem lépe. Už jsem myslel, že jsme našli recept, jak se posunout kupředu a nesbírat jen brambory, ale asi to bylo předčasné hodnocení. Budu muset v závodě zabrat.“

Pohárový závod 1
Start první jízdy na jihu Francie Adamovi vyšel na výbornou. Nedal Jochenovi žádnou šanci a po první sérii zatáček, které projeli bok po boku, šel do vedení. Závod si pak s přehledem pohlídal a postaral se, že v Nogaru zazněla česká hymna. „Bylo to fantastický. Po včerejší frustraci kdyby mi tohle někdo řekl, tak si budu myslet, že je blázen,“ byla první slova Adama Lacka. „Start byl docela pozdě, ale byl jsem připravený a pokryl si stopu. Musím říct, že Jochen jel dobře, ale podařilo se mi před něj dostat a to rozhodlo. Překvapil mě Kiss, od kterého jsem čekal, že se pokusí před nás dostat, ale nakonec dojel až sedmý.“ Popisoval spokojený Lacko, kterému na stupních vítězů předávala pohár za první místo velvyslankyně české republiky ve Francii její Excelence Marie Chatardvová.
Na druhé straně pomyslné barikády bojoval s úplně jinými starostmi týmový jezdec David Vršecký, „Hned po startu mi Reinert prorazil zadní gumu a měl jsem co dělat, abych vůz vůbec dovezl do cíle. Body za čtvrté místo velmi vítám.

Pohárový závod 2
Na start druhého závodu dne se postavili vedle sebe do první řady lídr šampionátu Norbert Kiss a domácí závodník Anthony Janiec. Přestože francouze doslova tlačili fanoušci dopředu, vedení se ujal Kiss, který nakonec vyhrál i celý závod. David se na startu dostal do kolize s Albacetem a Steffi Halmovou a nebyl z toho nijak nadšený. „Albacete mě prostě sestřelil. Naštěstí pro mě byla přede mnou ještě Steffi, která to odnesla propadem až na osmé místo. Dostal se přede mě i Adam, takže jsem si spíš pak hlídal jen Hahna za sebou. Zítra to musí být lepší.“
Celkovým vítězem sobotních jízd s počtem 30ti bodů je Adam Lacko, čemuž přispělo i deset bodů za čtvrté místo ve druhé jízdě. „Po startu jsem šel za Albaceteho na páté místo a zkoušel se několikrát před něj dostat. Dokonce jsme byli asi třikrát vedle sebe, ale Antonio chybu neudělal, tak je z toho brambora,“ zhodnotil Lacko. Společně s Davidem dál vedou v poháru konstruktérů s náskokem 22 bodů na druhý MAN týmu OXXO.

Neděle: Super pole
Adam vstoupil do nedělního měření sil nejrychlejším časem a s přehledem si zajistil postup do Super Pole. V něm pak svůj čas ještě vylepšil a pojistil si start z první řady, ale pole position patřilo Maďaru Kissovi. „Paráda, jsem spokojený. Auto funguje výtečně. Druhé místo na startu je podle mě v Nogaru i výhodnější. Včera se mi z toho podařilo vyhrát, tak uvidíme, jak to půjde dnes.“ Hýřil nadšením druhý muž celkového pořadí. David Vršecký zkoušel nové nastavení a nakonec si vyjel pátý nejrychlejší čas. „Rozhodli jsme se pro nějaké změny v nastavení podvozku, abych se alespoň posunul do druhé řady. Náš plán nevyšel podle představ a je z toho pátý čas,“ zklamaně líčil své pocity Vršecký.

Pohárový závod 3
Start závodu nepřinesl žádné velké drama a závodníci si do jednoho pohlídali své startovní pozice. Nejblíže změně byl Adam Lacko, který dobře odstartoval, a už se zdálo, že by mohl jít do vedení. „V první zatáčce mě Kiss zavřel, což se neobešlo bez menších škrábanců a bylo po naději.“ Adam pak současného lídra šampionátu tlačil celý závod, ale nepomohlo mu ani nejrychlejší kolo závodu, které zajel ve druhém kole. Kiss žádnou chybu neudělal a připsal si další vítězství. „Jel jsem, co to šlo. S druhým místem jsem spokojený. Hahnovi jsme zase poodskočili o pár bodů.“ David Vršecký se tentokrát obešel bez kolizí i technických problému a dojel pátý. „Konečně jsem mohl závodit, aniž by to bylo v jiných než mých rukou. Měl jsem Antonia na dostřel, ale šanci na posun před něj mi nedal,“ uzavřel třetí jízdu víkendu Vršecký.

Pohárový závod 4
Poslední závod ovládl, který sledovalo dle oficiálních údajů 38 963 diváků za bouřlivého aplausu domácí závodník Anthony Janiec. Ten se do vedení dostal hned po startu a pak už před sebe nikoho nepustil. David Vršecký prožil další ze závodů, kdy jen nevěřícně kroutil hlavou. „Start vypadal dobře, ale pak to tam Steffi zašlápla a já se propadl na páté místo. Poté mě navíc poslal mimo trať Kiss a bylo po nadějích. Raději to nebudu komentovat. Radši rychle zapomenout a připravit se na jeden z vrcholů sezóny, který nás čeká už příští víkend na německém Nürbrugringu,“ popisoval průběh závodu David, který se i díky tomuto výsledku propadl na celkové páté místo za Španěla Albaceteho, na kterého ztrácí jediný bod. Adam Lacko dojel v závodě sedmý a celkově skončil tento víkend na druhém místě tři body za Kissem. „V tomhle vedru se lépe jet nedalo. Antonio mě na startu trochu trefil a já si jen hlídal, abych zůstal na trati. Z víkendu mám ale dobrý pocit a už se těším do Německa,“ shrnul na závěr Lacko.

Další závod se jede příští víkend 26. -27. června na německém Nürburgringu.

Kompletní výsledky v pdf (170 kB) jsou ke stažení zde.

Buggyra 01

Buggyra 02

Foto: BUGGYRA 2015
Zdroj: BUGGYRA press 2015 - 04 Nogaro - Lackovi hrála česká hymna a gratulovala velvyslankyně, Vršecký spadl na průběžné páté místo

Další články

ULTIMATE DAKAR racing

Dakarská show v Žatci a Tuning Motor párty ve Vyškově
Číst více >

Orion Racing Team

Report Opatov 2020: Po šestém závodě známe prvního letošního mistra
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár späť na kopcoch
Číst více >

Janík motorsport

Nutrend racing - Divácká 13
Číst více >

LIQUI MOLY - Tisková zpráva

LIQUI MOLY se stává oficiálním partnerem házenkářské Champions League
Číst více >