Cross Olejový průvodce
Triangle

ULTIMATE DAKAR - Dakar 2016 - Etapa 10

Posádka Buggyra Ultimate Dakar, Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík, dnes dosáhla svého nejlepšího dosavadního výsledku a dokončila rychlostní zkoušku mezi městy Belen a La Rioja na 36. pozici. Byla to předlouhá cesta, od včerejšího naprostého vyčerpání a beznaděje, přes 245 kilometrovou závodní trať majestátními dunami Fiambaly…

Včera už toho bylo příliš…Tomáš s Pavlem s nesnázemi počítali, ovšem ne s takovými, ke kterým došlo ve včerejší etapě. Ve 47 stupňovém horku kvůli přehřátému motoru zapadali do písku každých 400 metrů a po velmi krátké noci se vůbec necítili fit na další porci dun. Rozhodli se proto svou účast v závodě ukončit.

“Dnes ráno jsme se rozhodli, že odstartujeme a na prvním kontrolním bodě skončíme. Na prvním kontrolním bodě ale šlo všechno hladce, auto jelo perfektně, tak jsme se rozhodli v závodě pokračovat.
Nejhorší byla opět naše katastrofální startovní pozice. Odstartovali jsme 71. a občas jsme uvízli kvůli posádkám, které uvízly před námi a které jsme nemohli objet kvůli nedostatku místa. Jednou jsme bohužel při předjíždění lehce nabourali obě auta, protože na předjetí tam nebylo dost místa.
Auto jelo fantasticky, jen dvakrát jsme museli zastavit kvůli přehřívání motoru. Ukázalo se, že jeden z ventilátorů nefunguje. Když jsme ho opravili, bylo už všechno v pořádku. V uplynulých dnech jsme měli s autem hodně problémů, ale postupně jsme prováděli jednotlivá malá zlepšení a ta dnes zafungovala. Dnešní náročné fiambalské duny jsem si dokonce užíval!
Po včerejší vysilující etapě jsme pořád oba hodně vyčerpaní. Bylo těžké vydolovat ze sebe poslední zbytky energie na dokončení závodu. Ráno jsme neměli sílu ani bavit se spolu. Ale jsme tady, dokončili jsme další den…”
s úlevou zhodnotil dnešní den Tomáš Ouředníček. V celkovém pořadí borcům náleží 52. příčka.

Oběma kamiónům Tatra Buggyra Racing se také středeční etapa vydařila. Martin Kolomý dokončil etapu na 4. místě, Jaroslav Valtr na pozici 13. V celkové klasifikaci jim náleží 21. a 9. příčka.

UD 01

Zdroj: UD Newsletter - Fénix povstal z popela

Další články

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra na Hungaroringu
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár sa teší na jubilejné Košice
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra
Číst více >

Tomáš Ouředníček

7 válců na pódium nestačí
Číst více >

Drotár Autošport

Posledný kopec 2019 s vicemajstrom Igorom Drotárom
Číst více >