Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA IRS - Sezóna vrcholí!

Český tým bude bojovat o titul v poháru konstruktérů a Adam Lacko o pozici v první trojce. Lacka navíc čeká obhajoba španělského šampióna.

Osmou zastávkou evropského poháru tahačů je španělská Jarama, kde Adama Lacka a Davida Vršeckého čekají boje o důležité body. Těch do konce sezóny příliš nezbývá, je jich ale stále dost na to, aby tým Buggyra mohl pomýšlet po celkovém triumfu.

V rámci předposledního podniku se odjede také poslední závod španělského šampionátu, ve kterém bojuje jezdec Buggyry Adam Lacko o titul. „Rád bych samozřejmě obhájil loňské vítězství, ale s Antoniem to bude samozřejmě hodně těžké. V Jaramě bývá vždy parádní divácká kulisa. Okruh navíc opravují, tak uvidíme, v jaké jsou nyní fázi,“ uvedl před odletem do Španělska Lacko a na otázku s čím bude v neděli spokojený, odpověděl: „Teď bude důležitý každý bod. Potřebujeme prostě dojíždět, a když se podaří bedna, budu určitě rád.“

V Belgii se poprvé v letošní sezóně neprobojoval David na stupně vítězů. A vysvětlení je zde několik. Tím zásadním faktorem byly zdravotní problémy a pak také stávkující technika, která Davida stála body za druhé místo. „Po belgickém víkendu jsem ulehl do postele. V neděli to opravdu nebylo příjemné. Dnes se už ale cítím dobře a do Jaramy se samozřejmě těším. V Zolderu nás trápila technika, ale kluci udělali vše proto, abychom tyto problémy již neměly,“ řekl před rozhodující částí sezóny Vršecký, kterému patří průběžná pátá pozice.

V poháru konstruktérů patří českému týmu druhé místo se ztrátou sedmapadesáti bodů, což je stále pozice, ze které může Buggyra útočit na titul. „Nevzdáme to do posledního závodu. V Zolderu jsme sice pár bodů ztratili, ale na velké finále jsme připraveni,“ doplnil jezdecké duo manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda.

Celkový stav ME tahačů 2014 po závodě v Zolderu:

Jezdci:
1. Antonio Albacete (Španělsko/MAN) 303
2. Norbert Kiss (Maďarsko/MAN) 297
3. Jochen Hahn (Německo/MAN) 296
4. Adam Lacko (Česko/Buggyra) 243
5. David Vršecký (Česko/Buggyra) 196
6. Markus Bösiger (Švýcarsko/MAN) 193

Pohár konstruktérů:
1. MAN-Lutz Bernau 503
2. Buggyra 446
3. MAN-Reinert 419
4. MAN-OXXO Energy 355
5. MAN-Lion Truck 75
6. Renault-VTR 52

Buggyra 01

Buggyra 02

Buggyra 03

Buggyra 04

BUGGYRA press ETRC 2014 - 08 - Sezóna vrcholí. Ve hře jsou stále dva poháry

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár poteší fanúšikov aj na Auto Show
Číst více >

Marek Rybníček

Auto Show aj s majstrom kopcov Marekom Rybníčkom
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >