Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA Racing - před Zolderem

Evropský truckový šampionát letošní sezóny vstupuje do své poslední třetiny. Tu otevře již tento víkend závod na belgickém okruhu v Zolderu, kde se z historického hlediska jezdcům týmu Buggyra Racing daří. Adam Lacko ztrácí na lídra šampionátu Jochena Hahna třináct bodů a tuto ztrátu se bude snažit před závěrečným dvojzávodem v Jaramě a Le Mans minimalizovat.

V roce 2002 slavil Gerd Körber v Zolderu vůbec první vítězství Buggyry a odrazil se k zisku titulu mistra Evropy. V sezóně 2005 získal na stejném okruhu v té době maximální možný počet 60 bodů, o rok později se o vítězství podělil s Davidem Vršeckým. V roce 2007 se v Zolderu závodilo poprvé a zatím naposledy v květnu a Markus Bösiger dosáhl ve svém druhém závodě v barvách Buggyry na bodové maximum. Nakonec z toho byl znovu titul! Za další dva roky stáhl Vršecký v Zolderu patnácti bodovou ztrátu na Albaceteho a zadělal na obhajobu titulu. A Ludovic Faure vyhrál v roce 2004 s Buggyrou jediný závod a stalo se tak, pochopitelně v Zolderu, zatímco Adam Lacko na stejném okruhu zvítězil v předchozích dvou sezónách.

Okruh v Zolderu pak Adam řadí do kategorie oblíbených. „Je hodně rychlý, úzký a docela nebezpečný. Svým profilem jezdce provokuje, svádí k chybám. Je to o brzdách, akceleraci a 100% koncentraci. A také pochopitelně o počasí, které může hrát rozhodující roli,“ tvrdí Adam Lacko vědom, si toho, že v tomto případě je pomyslný míček na straně Jochena Hahna. Mimochodem, při zisku svého prvního titulu v sezóně 2011, prohrál Jochen s Albacetem v Zolderu v krutém poměru 57:6. „Ne, že bych se takovému výsledku bránil, ale nevidím to jako moc pravděpodobné. Kromě toho Antonio nakonec titul stejně nezískal,“ říká Adam, který před vstupem do poslední třetiny šampionátu zůstává v sobě vlastním klidu.

Naopak na Jiřího Formana čeká po domácím podniku opět neznámá trať. „Mostecký závod byl super, hodně jsem si užíval domácí atmosféry. Teď to bude ale opět o učení. Určitě bych rád navázal na historii jezdců týmu Buggyra a na poslední mosteckou jízdu. Uvidíme, zda se nám to podaří,“ uvedl Jirka, který vedl čtvrtou závodní jízdu a pro technickou poruchu ji nedokončil.

Buggyra 01

Buggyra 02

Buggyra 03

Buggyra 04

Foto: BUGGYRA media
Zdroj: BGR 2016 - 07 ZOLDER - Buggyře se v Zolderu daří. Otočí Lacko skóre ve svůj prospěch?

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár poteší fanúšikov aj na Auto Show
Číst více >

Marek Rybníček

Auto Show aj s majstrom kopcov Marekom Rybníčkom
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >