Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA ULTIMATE DAKAR - Hungarian Baja 2016

Série úspěšně dokončených závodů bohužel končí. Posádka týmu Buggyra Ultimate Dakar – Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík – dokončila za poslední dva a půl roku přes 30 rallye bez větších technických problémů, a to včetně Dakaru. Je to více než rok od posledního závodu, který musel tým předčasně ukončit kvůli technickým problémům s autem. Bohužel letos nastaly problémy s motorem v nejhorším možném okamžiku a to během Hungarian Baja, který se vedle nejdůležitějšího kola Mistroství Maďarska počítá také do Světového poháru.

„Hned po startu jsem slyšel, že motor nepracuje správně, a po dalších pěti kilometrech to bylo stále horší a horší. Když jsme projeli dírou plnou vody, zvuk motoru se zcela změnil a ztratili jsme výkon. Pokusili jsme se pokračovat. Po průjezdu velkým brodem následovala zóna s rychlostním limitem na asfaltu, kde jsme zastavili auto a snažili jsme se přijít na to, v čem je problém. Jeden z válců zjevně nepracoval, ale i přesto jsme pokračovali dál a dokončili jsme první rychlostní zkoušku.

V servisní zóně jsme zjistili, že je poškozený kabel. Servisní čas byl příliš krátký na to, abychom kabel opravili, což znamenalo konec závodu. Je to pro nás velká rána, protože tato závada zničila naše šance na dobré výsledky v Mistroství Maďarska. Etapa byla krásná a počasí dokonalé, protože nebylo tak horko jako loni a nepršelo. Tohle je prostě motorsport. Je téměř jisté, že kabel byl poškozen kunou, protože jsme našli chlupy a nasvědčovaly tomu i další skutečnosti na servisním parkovišti,“ řekl zklamaný Tomáš Ouředníček.

Tomáš a Pavel naštěstí nemusí příliš dlouho čekat novou šanci v závodění se světovou elitou. Za dva týdny (25-28. srpna) totiž Světový pohár pokračuje podnikem Baja Poland, který se koná ve Štětíně.

BUD 01

BUD 02

Zdroj: Newsletter Ultimatedakar - Maďarská kuna zničila šance na úspěch

Další články

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra na Hungaroringu
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár sa teší na jubilejné Košice
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra
Číst více >

Tomáš Ouředníček

7 válců na pódium nestačí
Číst více >

Drotár Autošport

Posledný kopec 2019 s vicemajstrom Igorom Drotárom
Číst více >