Cross Olejový průvodce
Triangle

ULTIMATE DAKAR - Baja Poland 2015

Po celý závod vše nasvědčovalo tomu, že kromě několika drobných zádrhelů bude Baja Poland pro posádku Ultimate Dakar znamenat další dobrý výsledek. Poslední rychlostní zkouška ale bohužel nedopadla dobře, a tak se Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík museli se závodem Světového poháru rozloučit již před cílem.

Závod Baja Poland odstartovala v pátek sedmikilometrová rychlostní zkouška nedalo Štětína, ve které si Tomáš a Pavel udrželi startovní 17. pozici. V sobotu se celé startovní pole přesunulo do Drawska Pomorskie pokořit dvě kola 144 km dlouhé trati na proslulém polygonu, kterou Tomáš s Pavlem dobře znají. V obou kolech se jim podařilo zopakovat páteční výsledek, takže na sklonku dne opět obsadili 17. místo.

Na neděli byly naplánované dvě rychlostní zkoušky, tentokrát na pětašedesátikilomoterové trati nedaleko Dobry. První kolo přineslo posádce 14. místo v průběžném i celkovém pořadí. Tým se chystal na útok v poslední rychlostní zkoušce, ale v pravotočivé zatáčce se vyzuly obě levé pneumatiky. Po výměně obou kol posádka ještě v závodě pokračovala. Potom ale vůz najel na kámen, který způsobil defekt. Další náhradní pneumatiku už posádka sebou neměla, protože obě náhradní použila již dříve, a tak musela v svou účast v závodě ukončit.

“V pátek a sobotu všechno klapalo na jedničku, auto jelo skvělě, kromě malého zádrhele s brzdami na konci první sobotní rychlostky, který se ale podařilo vyřešit. S výsledkem jsem nebyl úplně spokojený, pořád jsme si udržovali 17. pozici a nedařilo se nám posunout se dopředu. Po první nedělní RZ byla situace lepší, skončili jsme 14. průběžně i v celkovém pořadí. V poslední rychostní zkoušce jsme ale měli smůlu. V pravé zatáčce jsme vyzuli přední i zadní levou pneumatiku. Obě jsme vyměnili, což nás stálo spousu času a spotřebovali jsme si tím všechny náhradní kola.
Zhruba 20 km před cílem jsme najeli na obrovský kámen a přivodili si tak defekt. V docela vysoké rychlosti jsme vletěli mezi stromy a keře. Na třech kolech jsme bohužel nemohli pokračovat, tak jsme se pokusili dojet na asfalt, ale protože tato trať byla blízko hranic, překvapivě jsme se ocitli v Německu. Nebyl to pro nás jednoduchý závod a je dost mrzuté vypadnout ze závodu v poslední rychlostní zkoušce, a navíc na trati, kterou známe a máme rádi. Ale i o tom je cross-country rallye. Příště snad budeme mít více štěstí,”
doufá Tomáš Ouředníček.

UD 01

Zdroj: UltimateDakar - Dvě rezervy nestačily

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár poteší fanúšikov aj na Auto Show
Číst více >

Marek Rybníček

Auto Show aj s majstrom kopcov Marekom Rybníčkom
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >