Cross Olejový průvodce
Triangle

OKKART - DALŠÍ TESTOVÁNÍ V CHEBU

OKKART 01

Sobotní den patřil chebský okruh napůl motokárám a motorkám. Někteří z příznivců jedné stopy využívali i offroadovou část dráhy, což pro nás znamenalo velmi zábavnou druhou zatáčku… Sobota tak byla pomalejší než neděle. Ovšem během sobotních vypsaných tréninků pro závodní motokáry patřili Ondřej Kočka a Václav Šafář k nejrychlejším a nestačili na ně ani někteří jezdci s KZ. Oba najezdili kolem 70ti kol a jezdili opět na stejné sadě pneumatik Dunlop DFM, které již měly za sebou 50 kol v La Conce a asi 70 chebských okruhů z minula. Dobrou zprávou je, že ačkoliv z pneumatik již vykukovalo plátno, jezdci na rychlosti neztráceli. V závěru dne byl na programu nácvik startů a neutralizace… „Dnešní den považuji za pohodový, dopoledne jsme se potýkali s menšími technickými problémy, když jsme nejprve něco zkoušeli, poté se projevila únava materiálu, ale to k testování patří. Odpoledne jsme však byli hodně rychlí a já pevně věřím, že i přesto do prvního závodu ještě dokážeme výrazně zrychlit. Těším se na další kilometry na okruhu, jen už bych velmi rád závodil.“, zhodnotil den Ondřej Kočka. Václav Šafář dodává: „Dnešek pro mě znamenal spoustu dalších kilometrů a zkušeností s motokárou KF, především s motorem a karburátorem. Časově se již v tuto dobu dokážu rovnat s Ondrou, což je super, ale do prvního závodu se musím naučit pracovat s karburátorem. Dnes jsme k večeru trénovali starty a neutralizaci, což mi určitě pomohlo. Ani já se nemohu dočkat dalšího testování…“ V sobotu prožil také svůj další rokkerský den, Zdeněk Veselý: „Jsem rád, že mi kluci nachystali „dvoutakta“, připomíná mi to moje motorkářské mládí a já si to užívám a mám z tý jízdy radost, což je pro mě nejdůležitější.“

OKKART 02

V neděli, jak už úvod naznačil, jsme se zaměřili na přípravu vytrvalců. Na dráze se nakonec ukázala i Lucie Šafářová, která sice měla jezdit v sobotu, ale byla příliš unavená z týdenní lyžařské přípravy. Za volantem čtyř motokár Maranello/Honda se v neděli vystřídalo 9 jezdců, jmenovitě Aleš Burger, Petr Kocián, Pavel Müller, Norbi Nagy, David Matějů, Jiří Petera, Josef Vaculčík, Richard Strmiska a Michal Němec. Někteří se připravovali na závody, jiní si pak zase přišli vyzkoušet motokáru Honda390 a den si hlavně užít a odnést si spoustu zážitků. Suverénně nejrychlejší byl Aleš Burger, který tak potvrdil, že loňská sezóna pro něj nebyla náhoda a letos dá do toho opět maximum, aby zvítězil ve vytrvalostním poháru. Za ním pak sekundovali Petr Kocián s Pavelem Müllerem. Z Davida s Jirkou se pravděpodobně zformovala posádka minimálně pro úvodní závod, který se pojede zde v Chebu během posledního dubnového víkendu při seriálu Karting Cup.

OKKART 03

TEAM OKKART se tedy pilně připravuje na úvodní závody, jak Mistrovství ČR v kategorii KF, kde letos budou spolu poprvé v našich barvách bojovat o čelní umístění dva jezdci, tak i na vytrvalostní pohár motokár Honda390. Další podobný víkend by měl následovat za 14 dní, ještě přemýšlíme, jestli opět zavítáme do Chebu, nebo pro změnu zvolíme německý Wackersdorf.

OKKART 04

Press Office
OKKART MARANELLO RACING

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár poteší fanúšikov aj na Auto Show
Číst více >

Marek Rybníček

Auto Show aj s majstrom kopcov Marekom Rybníčkom
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >