Cross Olejový průvodce
Triangle

Nutrend racing - Le Brno 2015

Stalo se tak v rámci již tradičního vytrvalostního závodu série „Le Mans“. Náš Nutrend racing se do Brna vydal již ve čtvrtek 26. března, aby si během akce „Testování a volné jízdy na Masarykově okruhu“ vyzkoušel a zároveň otestoval svou závodní techniku.

Týmoví jezdci, kteří se tohoto předsezonního testování zúčastnili byli - Karel Hubáček s vozem BMW M3 GTR a Petr Trnka, který absolvoval svůj vůbec první test v závodním prototypu Norma M20FC. Václav Janík věnoval dva předvíkendové dny především klientskému coachnigu s novým vozem KTM X-Bow. Svým klientům tak během těchto dvou dnů předal především rady a doporučení jak vylepšit svůj jezdecký styl a stopu na brněnském okruhu.

V sobotním vytrvalostním závodě Le Brno 2015 bojoval náš tým s celkem čtyřmi závodními vozy, včetně favorizované Pragy R1, která se postavila na samé čelo startovní čáry za náš Nutrend racing. Během devítihodinového závodu se pak na tomto voze vystřídali elitní jezdci vrchařské scény – Václav Janík, Jiří Svoboda, Marek Rybníček, David Komárek a Jiří Špalek, které doplnili jezdci Praga racing teamu - Tomáš Vojtěch a Aleš Jirásek.

Hned z druhé řady startoval další týmový vůz – BMW M3 GT4, pod hlavičkou našeho obchodního partnera – společnosti TOMPRES. Jezdecké složení bylo – Peter Rusin, Martin Odstrčil, Karel Hubáček, David Hubáček, Pavel Janeček, Marcel Šisler. Devítihodinový závod dojížděl Dominik Tománek.

Přímo za BMW GT4 čekal na start další náš týmový vůz KTM X-Bow pod záštitou společnosti S4 Stavební s posádkou - Martin Kalvas, David Janeček, Karel Hubáček, Dominik Tománek, Peter Rusin, Jan Čermák a Martin Odstrčil. Tyto dva vozy slibovaly hned od samého začátku zajímavé souboje.

Posledním z vozů startující za náš Nutrend racing tým byl závodní Seat Leon Cupra s piloty – Zdeňkem Apeltauerem, Michalem Sturmou, Patrikem Fiřtíkem, Stanislavou Fiřtíkovou a Martinem Kalvasem ml. Jako jediný z našich vozů byl přihlášený do vloženého 4,5 hodinového závodu, kde ve své Divizi 3 vyjel vynikající první místo a v celkovém pořadí dojel jako druhý.

Po polovině závodu dominoval na prvním místě s celkem 97 odjetými koly tovární vůz Praga R1. Jako bonus se Marek Rybníček s časem 2:06.031 postaral o traťový rekord vytrvalostní série. Závodní vůz KTM X-Box i přes časté tankovací zastávky držel celkové osmé místo a o dvě příčky níže jezdila černá M3 společnosti TOMPRES racing.

Druhá polovina závodu byla bohužel poznamenána technickými problémy jednoho ze soupeřů a dlouhým časem, který jezdci byli nuceni trávit za Safety carem. Díky tomuto zdržení k výrazným změnám na výsledcích nedošlo, naopak prospělo vedoucí posádce. Po zajetí Safety Caru se trať uvolnila a vůz Praga dosáhl s časem 2:04.045 dalšího nového rekordu. S novým časovým rekordem a celkem 201 odjetými koly ovládla atraktivní Praga R1 jarní ročník amatérského závodu LeBrno 2015.

Černý vůz BMW M3 GT4 poznamenala bohužel 20 min před koncem porucha, díky které byl opět závod zpomalen výjezdem Safety Caru. Příčinou byl únik velkého množství oleje, který bohužel působení tohoto vozu v závodě ukončil. I přes tyto technické problémy byl ale vůz BMW M3 klasifikován na celkové 8. pozici.

Týmový nováček KTM X-Bow , dokončil svůj první závod s celkem 171 odjetými koly a nejlepším časem 2:18.605. Tento čas stačil na 7.místo v celkovém pořadí a 3. příčku v Divize 5. V týmových dílnách nyní probíhá zpracování dat a poznatků z právě dokončeného testování a zároveň přípravy na první závod letošní sezony.

NR 01

NR 01

NR 01

NR 01

NR 01

Pavlína Janíková
Janík Motorsport

Další články

BUGGYRA Racing

Calvet našel recept na Kisse a získal první vítězství pro Buggyru!
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport ovládl ESET iSERIES, Záruba šampiónem!
Číst více >

BUGGYRA Racing

ALIYYAH KOLOC PŘEKONALA DVĚ SVĚTOVÁ RYCHLOSTNÍ MAXIMA!
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Dakar 2021: Instaforex Loprais Team ladí Pragu. Ve hře jsou i další dva vozy.
Číst více >

BUGGYRA Racing

První zlato pro Yasmeen, Vršecký druhý s GT3
Číst více >