Cross Olejový průvodce
Triangle

ULTIMATE DAKAR - Rally Morocco II

Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík dokončili druhou, 224 km dlouhou etapu Morocco Rally na průběžné 31. pozici. V celkové klasifikaci si stále drží 27. místo.

Včerejší zahajovací etapa byla vším možným, jen ne jednoduchou tratí. V porovnání s dneškem ale byl včerejšek jen předkrm před hlavním chodem – dunami. 244 km dlouhá trať ‘The Loop of the Draa’, jak organizátoři pojmenovali dnešní etapu, se může podle počtu kilometrů jevit jako krátká, ale byla plná těžkostí a pastí. Posádka Ultimate Dakar, Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík, dojela do cíle této etapy ve středu závodního pole, na 31. místě. V celkové klasifikací posádce stále patří 27. pozice.

“Dnes jsem poprvé ve své kariéře pilota závodil v dunách a užíval jsem si to. Využil jsem zkušeností z nedávného trénování v dunách a nebyl jsem vůbec nervózní. Všechno klapalo na výbornou, až na motor. Bohužel se nám začal přehřívat, takže jsme museli zastavovat. Ani duny, ani hluboký písek nejsou optimálním terénem pro náš motor, takže nemůžeme jet úplně “na dřeň”. Pavel opět navigoval na jedničku, jen s jedním malým zaváháním,” okomentoval etapu Tomáš Ouředníček.

Zítřejší třetí etapa závodu Morocco Rally bude 274 km dlouhá, plná dun, ale i štěrku.

UD 01

Zdroj: První den v dunách

Další články

Tomáš Ouředníček

Vítězství pro Ouředníčka a Křípala na Hungarian Baja
Číst více >

Tomáš Ouředníček

Ouředníček s Křípalem opět míří do Maďarska
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár v úspešnom boji o Jankov vŕšok
Číst více >

LIQUI MOLY

LIQUI MOLY na GP České republiky v Brně
Číst více >

Liqui Moly Racing Team

Marek Rybníček vybojoval v polské Limanowé důležité evropské body
Číst více >