Cross Olejový průvodce
Triangle

ULTIMATE DAKAR - Rally Morocco I

Pokusit se zrychlit a nezničit auto v prašných oblacích ostatních závodníků – v takovém duchu se nesl první závodní den Tomáše Ouředníčka a Pavla Vaculíka v Morocco Rally. Ze startovní 42. pozice se posádce Ultimate Dakar podařilo dojet do cíle na 27. místě.

Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík dokončili svou první pouštní RZ úspěšně. Na konci 330 km dlouhé zahajovací RZ Rally Morocco, jejíž trasa vedla kolem hostitelského města Zagora, obsadila posádka Ultimate Dakar 27. místo průběžně i v celkové klasifikaci.

“Museli jsme předjet hodně posádek, ale v tom prachu to bylo téměř nemožné a hlavně nebezpečné. První posádku jsme předjeli asi na pátém kilometru a do cíle jsme potom předjeli celkem asi 15 vozů a 10 motorek. S tímto výsledkem jsem opravdu spokojený, i když s nižším startovním číslem by výsledek mohl být ještě lepší. Neměli jsme žádný problém s autem a jedinou chybou bylo malé navigační zaváhání v jinak perfektním Pavlově výkonu. Jsem hrdý na to, jak s poradil s navigací v první pouštní etapě vůbec. Závod je to obrovský, druhý největší po Dakaru, s 300 závodníky a 1200 lidmi v bivaku, takže atmosféra je opravdu unikátní,” svěřil se v cíli první etapy Tomáš Ouředníček.

Rally Morocco pokračuje kratší, ale neméně náročnou druhou etapou v úterý. 244 km dlouhá etapa ‘Loop of Draa’ slibuje opět náročnou navigaci v písečném terénu a hodně dun.

UD 01

UD 02

Zdroj: Prach, prach a prach

Další články

Tomáš Ouředníček

7 válců na pódium nestačí
Číst více >

Drotár Autošport

Posledný kopec 2019 s vicemajstrom Igorom Drotárom
Číst více >

Africké teplo v evropské zimě II

LIQUI MOLY představuje svůj erotický kalendář 2020
Číst více >

Africké teplo v evropské zimě I

LIQUI MOLY představuje svůj erotický kalendář 2020.
Číst více >

LIQUI MOLY GmbH

LIQUI MOLY představuje svůj motoristický kalendář 2020
Číst více >