Cross Olejový průvodce
Triangle

Liqui Moly Racing Team - Bratrušovské serpentiny 2014

Návrat českého mistrovství zpět na domácí kopce po sérii závodů v zahraničí pojal Liqui Moly Racing Team formou maximální možné účasti jezdců v barvách Liqui Moly. Celkem šest pilotů se v modro bílo červených barvách toužilo utkat o trofeje na Bratrušovských serpentinách. Trofejí si nakonec tým odvezl velkou porci a ty získal nejen za dílčí úspěchy v rámci skupin nebo tříd, ale i za absolutní pořadí či v rámci divizí.

Nejvíce byl během víkendu v Bratrušově vidět David Komárek. Bylo to pochopitelné, protože jeho prototyp Norma bojoval po oba dny o absolutní prvenství se speciály Miloše Beneše a Václava Janíka. David se v průběhu celého víkendu zabýval myšlenkou, jaký jízdní styl přenese co nejvíce výkonu jeho přeplňovaného motoru na asfalt, protože povrch tratě byl po oba závodní dny neustále skrápěn dešťovými přeháňkami a volba pneumatik tak byla velmi obtížná.

Vítězství v českém mistrovství si David již v průběhu letošní sezóny vyzkoušel a zachutnalo mu. I v Bratrušově měl v plánu přidat mezi své trofeje další vítěznou, ale v cestě mu stáli silní soupeři. Těsný souboj s Václavem Janíkem v obou dnech dokázal zvládnout, ale Miloš Beneš to byl těžký oříšek. David udělal pro jeho porážku maximum, v neděli dokonce po první závodní jízdě průběžně vedl, ale zkušenosti úřadující vrchařského mistra Beneše dokázaly být v závěrečné jízdě vždy o něco rychlejší, takže odsoudily jezdce Liqui Moly Racing Teamu dvakrát na druhou absolutní příčku. Krásný výsledek a především potvrzení potenciálu, že jeho Norma je konkurenceschopná s vozem předního jezdce mistrovství Evropy a nejúspěšnějšího pilota dosavadního hodnocení Mezinárodního mistrovství České republiky. David Komárek byl po oba dny mimo úspěch v absolutním pořadí také nejrychlejším jezdcem skupiny E2-SC a řádně tak přispěl získanými trofejemi ke konečnému účtu Liqui Moly Racing Teamu. Rychlost sportovního prototypu prezentoval v Jeseníkách i Jiří Špalek, který opět startoval s Normou M20F s motorem BMW. Jeho výsledky byly 4. místo v sobotu a 5. místo v neděli v rámci skupiny E2-SC, takže skončil jen těsně pod stupni vítězů.

Pořádnou sbírku trofejí si ale z Bratrušova odvážela trojice závodníků ve skupině N. Martin Jerman se po návratu ze Švýcarska radoval z evropského stříbra, které získal na slavném kopci v Saint Ursainne a tak přijel o týden později do Bratrušova dobře rozjetý. Svoji dobrou formu potvrdil v sobotním programu, kdy se právě on radoval z vítězství před Filipem Sajlerem a Gabrielou. Liqui Moly Racing Team se pral o vítězství i v neděli. Sobotní vítěz Martin Jerman byl dokonce po první jízdě až třetí, když skvěle zahájil závod Filip a i Gabriela neskládala druhým časem své šance na vítězství. První tři dělila necelá sekunda rozestupu a napětí v týmu se dalo krájet. Bohužel do hry vstoupila dešťová přeháňka a ta zřejmě rozhodla o osudu jediné dámy v týmu LMRT. Gabriela na vodě neměla potřebnou rychlost, takže o vítězství se rozhodovalo mezi Filipem a Martinem. Filip měl už v letošní sezóně několikrát šanci na vítězství, ale ani jednou svého cíle nedokázal dosáhnout. Bratrušovské serpentiny ovšem byly svědkem zvratu, a sice premiérového vítězství pro Filipa Sajlera v závodě domácího šampionátu. Potvrdil tak, že umí nejen v oboru kulinářství, ale že i za volantem závodního vozu je schopen dosáhnout maximálního výkonu...

Liqui Moly Racing Team tedy pokračoval ve sběru cenných trofejí i v divizi 1, kde po oba dny obsadili ve skupině N kompletní pódium Gabriela Sajlerová (2x 3. místo), Martin Jerman a Filip Sajler (oba 1x vítězství a 1x 2. místo).

V divizi 2 měl LMRT také své želízko v ohni. Marek Rybníček ukazuje v průběhu letošní sezóny velmi dobrou formu a to nejen v domácím mistrovství, ale i při vybraných závodech kontinentálního šampionátu. Své šance na vítězství měl i v Bratrušově a také je potvrdil. V sobotu sice musel díky špatné volbě pneumatik uvolnit nejvyšší příčku ve prospěch Richarda Meixnera, ale v neděli již nenašel v rámci hodnocení divize 2 pokořitele a slavil vítězství, které je pro něho v této fázi sezóny velmi důležité. Marek Rybníček se totiž tímto výsledkem přiblížil velmi blízko k zisku titulu mezinárodního mistra České republiky právě v hodnocení divize 2. Stejné postavení má v průběžné tabulce šampionátu i v rámci skupiny E2-SH, kde si v průběhu závodního víkendu v Bratrušově připsal dvě vítězství před Martinem Zemanem a Karlem Stehlíkem.

Liqui Moly Racing Team předvedl v Bratrušově pěkné výkony a prosadil se ve všech vypsaných divizích. Ze závodu tak odjížděl v dobrá náladě a kompletní sestava se opět těší na další pokračování domácího šampionátu, jenž bude pokračovat na jihu Čech v Prachaticích první zářijový víkend.

LMRT 01

LMRT 02

LMRT 03

LMRT 04

LMRT 05

LMRT 06

LMRT 07

LMRT 08

LMRT 09

LMRT 10

LMRT 11

LMRT 12

LMRT 13

LMRT 14

LMRT 15

LMRT 16

LMRT 17

LMRT 18

LMRT 19

LMRT 20

LMRT 21

LMRT 22

Foto a text: Lukáš CHolasta

Další články

ULTIMATE DAKAR racing

Dakarská show v Žatci a Tuning Motor párty ve Vyškově
Číst více >

Orion Racing Team

Report Opatov 2020: Po šestém závodě známe prvního letošního mistra
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár späť na kopcoch
Číst více >

Janík motorsport

Nutrend racing - Divácká 13
Číst více >

LIQUI MOLY - Tisková zpráva

LIQUI MOLY se stává oficiálním partnerem házenkářské Champions League
Číst více >