Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA IRS - Nürburgring 2014

V sobotu měli na německém Nürburgringu Adam Lacko a David Vršecký dvakrát šanci na stupně vítězů. Proti byl ale domácím publikem hnaný Jochen Hahn a v obou jízdách českým jezdcům pomyšlení na bednu překazil. I tak ale Buggyra slavila, a sice druhé a třetí místo v poháru konstruktérů.

Cup race 1: Lacko s Vršeckým pod stupni vítězů, ale stříbrní v týmech
Kvalifikace se jela na Nürburgringu již v páteční podvečer. Nejlépe z dvojice jezdců Buggyry vyšel Adam Lacko, který vybojoval druhou řadu a porazil například domácího Jochena Hahna. David Vršecký se na startovním roštu postavil za týmového kolegu, když zajel pátý nejlepší čas.

Před startem prvního sobotního závodu se jezdci před zaplněnými tribunami představili fanouškům na otevřené plošině tahače, který vezl německé fotbalové mistry světa v centru Berlína a již zítra poveze piloty formule 1 před nedělním závodem na Hockenheimringu.

Po startu se vepředu udržel Albacete a za mohutného aplausu tribun předjel Jochen Hahn Adama Lacka. Start zdramatizoval René Reinert, který roztočil a nakonec zůstal stát ve druhé zatáčce po kolizi s Benedekem Majorem. Když navíc poslední šikanu zablokovala s nepojízdným tahačem Elen Lohr, ředitel závodu se rozhodl jízdu přerušit červenými vlajkami a následovala tak opakovaná startovní procedura. Adam Lacko už věděl, jak se má před domácím Hahnem bránit, a tak to po půlhodinové pauze zkusil nanovo. Ovšem i tentokrát neuspěl a Němec šel dopředu. „Start z vnitřní stopy je tady paradoxně nevýhodou, protože po pravé zatáčce následuje dlouhá levá, ve které je problém udržet se před jezdcem, který jede vedle vás. I druhý start se mi povedl, ale vyvezl mě Kiss a Hahn se dostal znovu na třetí pozici. Je to škoda, protože z toho mohly být stupně vítězů. O to více se budeme muset snažit v dnešním druhém závodě,“ uvedl v poledne Lacko.

Vršeckému se opět podařil start a za svými zády udržel šestého Markuse Bösigera. Švýcar sic zkusil na jezdce Buggyry hned několik útoků, ale neúspěšně. Vršecký nakonec Bösigerovi poodjel na rozdíl osmi sekund. „První i druhý start byl v pohodě. Ke konci závodu jsem měl problém s vozem a byl jsem rád, že jsem dojel až do cíle. Teď to dáme dohromady, protože mezi závody jsou téměř tři hodiny času. Jsem rád, že jsme s Adamem společnými silami vybojovali alespoň pohár za druhé místo v konstruktérech,“ uvedl po závodě Vršecký.

Cup race 2: Vršecký sestřelen z pódiové pozice
Napínavou jízdu předvedlo zaplněným tribunám celé startovní pole také v handicapovém závodě. Z první řady startovali domácí Steffi Halmová a Gerd Körber. Druhý jmenovaný však situaci neustál, postupně se propadal, až ve druhém kole chyboval a roztočil se přímo před Lackem. „Doma je každý hnaný fanoušky, ale nevím, proč jsem na to musel doplatit zrovna já. Ještě jsem zkusil bojovat a dostal jsem se nakonec alespoň na páté místo, které týmu pomohlo k zisku třetí pozice mezi konstruktéry,“ uvedl po závodě Lacko.

Parádní start předvedl David Vršecký, který se dostal na třetí pozici za Steffi Halmovou a Markuse Bösigera. Ve stejném kole, kdy chyboval Körber, však otočil Davida v poslední zatáčce německého okruhu Jochen Hahn. „Nevím, co bych k tomu řekl. Od Jochena to bylo naprosto zbytečné. Takto přicházet o body a pódiová umístění není dobré. Je možné, že to budou chtít řešit ještě sportovní komisaři. To nám ale body nevrátí,“ uvedl po závodě zklamaný Vršecký, který se po kolizi propadl na dvaadvacáté místo. David se však nevzdal, začal bojovat a Nürburgring tleskal jeho neuvěřitelné stíhací jízdě, která mu nakonec vynesla devátou pozici.

I když jezdci na pódium nedosáhli, Buggyra jako tým si ze soboty odnesla druhé a třetí místo a v celkovém hodnocení se v poháru konstruktérů osamostatnila na průběžném druhé pozici s dvoubodovým náskokem na tým Reinert Adventure.

Buggyra má triumf i z Nürburgringu! Lacko zvítězil ve čtvrté jízdě, Vršecký sedmý.
Ve druhém nedělním závodě zněla na Nürburgringu česká hymna zásluhou Adama Lacka, který vyhrál čtvrtou pohárovou jízdu. Na třetím místě dokončil David Vršecký, ale následná penalizace jej srazila až na sedmou pozici. I tak Buggyra ale vítězí mezi konstruktéry.

Cup race 3: Dvojité stupně vítězů: Lacko třetí, Buggyra druhá!
Přes noc na Nürburgringu pršelo, a tak se nedělní kvalifikace jela v chladnějších podmínkách, než ta sobotní. Jezdci Buggyry obsadili kompletní druhou řadu následně poté, co byl dodatečně penalizovaný Norbert Kiss za blokování Albaceteho v měřeném tréninku. Adam Lacko tak do závodu vyrážel ze třetí pozice, David Vršecký z místa čtvrtého.

Start u Adama proběhl bez problémů a jezdec Buggyry si udržel třetí pozici. Obtížnější situaci měl před zaplněnými tribunami David Vršecký. Nejprve totiž musel bránit čtvrté místo před Bösigerem, a pak následně před dotírajícím Kissem, za což si vysloužil aplaus přihlížejících fanoušků. Z boje těsně za bednou těžili vepředu jedoucí Hahn, Albacete a Lacko, kteří postupně zbytku poli ujížděli. „Je to suprový výsledek. Další pódiové umístění v hlavním závodě. Musím říci, že David mi tam hodně pomohl, ale o to těžší to pak sám měl. Pro druhý závod máme třetí řadu, ovšem rychlíky za zády,“ řekl šťastný Lacko.

David si neoddechl celých třináct kol, kdy si musel za svými zády hlídat Kisse. Cílem však projel na čtvrtém místě a na své konto si připsal deset cenných bodů. „Start se mi povedl a jsem rád, že jsem to celé ustál, protože Maďar opět nezklamal. Společně s Adamem jsme vybojovali hodně bodů a nyní se musíme soustředit na poslední víkendovou jízdu, která bude jistě hodně divoká,“ předjímá téměř podvečerní závod Vršecký.

Cup race 4: Lacko vítězí na legendárním Nürburgringu, Vršecký ze třetího místa penalizován
Druhý závod sliboval před sto sedmdesáti tisícovým publikem ještě zajímavější podívanou, když se na startovním roštu první osmička jezdců z první jízdy protočila. Neuvěřitelný start předvedl Markus Bösiger, který se dostal na úroveň první řady. Švýcar však v první zatáčce udělal chybu a doslova smetl Reinerta s Kissem. Z incidentu těžil Adam Lacko, který se tak posunul do čela, David Vršecký figuroval po prvním kole na čtvrtém místě.

David se pustil do stíhání Benedeka Majora, ale zároveň si musel hlídat záda před domácím Jochenem Hahnem. V pátém kole jezdec Buggyry úspěšně zaútočil a dostal se na třetí pozici. Situace ale nevyužil Hahn, který se za Maďarem trápil následující čtyři kola. Při předjížděcím manévru jezdec Oxxo Energy situaci neustál a Hahna smetl z trati. Této situace využil Norbert Kiss, který se z desátého místa probojoval až na pozici čtvrtou.

Vpředu jel kontrolovaně Adam Lacko, který po třinácti kolech proťal cílovou čáru jako první. „Auto dnes perfektně fungovalo. Po startu jsem se dostal do čela, a i když se jednou Antonio pokusil o předjetí, pohlídal jsem si to a zůstal na první pozici. Z vítězství mám opravdu velkou radost, všichni si ho tady zasloužíme,“ uvedl po závodě šťastný Adam.

Třetí pozici si pohlídal i David Vršecký, toho však o pohár a body připravili sportovní komisaři, kteří rozhodli o penalizaci třiceti sekund za předjíždění pod žlutými vlajkami. „Vůbec nevím o tom, že jsem Hahna předjížděl pod žlutými vlajkami. Bohužel, jak mi později komisaři ukázali na videu, bylo to tak. V zápalu boje s Majorem a Hahnem jsem si toho vůbec nevšiml. Je to velká škoda, ale i tak odjíždíme s dobrým pocitem,“ uvedl zklamaně David. Následně byl penalizován také Major za sestřelení Hahna a Vršecký obsadil definitivně sedmé místo.

Pro trofej mezi týmy si došel na stupně vítězů technický ředitel Buggyry Robin Dolejš. Český tým si tak upevnil druhou pozici v poháru konstruktérů, když na třetí Reinert Adventure má náskok devíti bodů.

Kompletní výsledky v pdf (151 kB) jsou ke stažení zde.

VIDEO: http://youtu.be/bHb9TpprwDU?list=PLH0Av5DXFbhd8dr9kh_iuGCxf52d8UwQA

Buggyra 01

Buggyra 02

Buggyra 03

Buggyra 04

Buggyra 05

Buggyra 06

Foto: Milan Bydžovský/BUGGYRA 2014

BUGGYRA press ETRC 2014 - 05 NURBURGRING - Buggyra má triumf i z Nürburgringu! Lacko zvítězil ve čtvrté jízdě, Vršecký sedmý

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár poteší fanúšikov aj na Auto Show
Číst více >

Marek Rybníček

Auto Show aj s majstrom kopcov Marekom Rybníčkom
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >