Cross Olejový průvodce
Triangle

ULTIMATE DAKAR - Baja Aragon 2015 - 2

Po druhém “maratónském” dni závodu Baja Aragon, šestého kola Světového šampionátu cross country FIA, postoupil tým Ultimate Dakar z 29. na 15. místo v celkové klasifikaci.

V sobotu Tomáše Ouředníčka a Pavla Vaculíka čekaly dvě rychlostní zkoušky, 152 a 305 kilometrů dlouhé. Posádka předpokládala, že tento závodní den bude obtížný, a také byl. Start z 29. pozice předznamenal nutnost poradit si s prachem od pomalejších vozů a Pavel se navíc potýkal s celodenní nevolností. Přesto se posádce v první měřené zkoušce podařilo posunout se o pět míst kupředu.

Druhá, 305 kilometrů dlouhá rychlostní zkouška, byla pro Tomáše Ouředníčka a Pavla Vaculíka nejdelší tratí, kterou spolu kdy absolvovali, a nebyla v ní nouze o dobrodružné zážitky. Po té, co Tomáš a Pavel minuli zatáčku, vypověděl startér poslušnost, a závodníci museli auto roztlačit, aby mohli v závodě pokračovat.

V servisní zóně se pak ukázalo, že kamenité cesty si vybraly svou daň na tlumičích. Čas na opravu byl velmi krátký, takže Tomáš a Pavel přijeli do parc fermé doslova v poslední vteřině. Velkým překvapením byla potom výsledková listina. Přes všechny uvedené potíže se posádce Ultimate Dakar podařilo postoupit o dalších devět míst, takže ke konci druhého dne jí patřilo 15. místo.

Na neděli je připravena poslední rychlostní zkouška, 180 kilometrů dlouhá trať mezi městy Calamocha a Teruel, v níž se také dají očekávat obtížné podmínky.

UD 01

UD 02

Zdroj: UltimateDakar - Nejdelší den

Další články

Aditiva LIQUI MOLY s novými nálevkami

Lepší ochrana proti naplnění špatné přísady
Číst více >

Tomáš Ouředníček

Nadšení, riziko a nadoraz sil: DAKAR aneb Rychle & Zběsile
Číst více >

LIQUI MOLY

Nejúspěšnější série motocyklových závodů na světě startuje opět s LIQUI MOLY
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár: veľký predsezónny rozhovor o všetkom
Číst více >

LIQUI MOLY

LIQUI MOLY se společností Yamaha na mistrovství světa superbiků
Číst více >