Cross Olejový průvodce
Triangle

ULTIMATEDAKAR - Rally Morocco – vzhůru do dun

Největší krok v přípravě na další DAKAR je Rally Morocco, předposlední kolo FIA Světového poháru, kterého se poprvé zúčastní i Tomáš Ouředníček s Pavlem Vaculíkem. Je to první velký pouštní závod pro posádku UltimateDakar a také poslední zatěžkávací zkouška pro lidi i techniku před lednovou rally Dakar.
Marocco Rally je nejdůležitější a nejočekávanější událostí v kalendáři FIA – je to vlastně generálka, poslední šance týmů testovat před startem na Dakar. Stačí se podívat na startovní listinu: vedle armády továrních MINI a vozů Toyota zde bude mít premiéru nový Peugeot DKR2016. V takovém startovním poli nemůže UltimateDakar team snít o získání bodů, ale to není ani cílem.

„Opravdu se těším na Maroko, bude to náš první velký pouštní závod a nejdůležitější poslední test našeho vozu a nás samotných v dunách před velkým dobrodružství v lednu. S Pavlem jsme absolvovali týdenní trénink v poušti a teď jsme natěšeni praktikovat, co jsme se naučili. Díky zkušenostem z letošních extrémně horkých letních závodů jsme upravili naši hydrataci v extrémních podmínkách. Máme nová doporučení od našeho nutričního experta, která jsme již vyzkoušeli v Emirátech, ale toto bude poslední šance vyzkoušet hydratační program v reálných závodních podmínkách.
Jedeme do Afriky s velmi malým týmem, pouze s dvěma mechaniky, ale zázemí můžeme sdílet s týmem OffroadSport a Mobilex Racing jako jeden ze čtyř Hummer H3 v závodě. Bude to velmi vzrušující a také nesmírně těžká sportovní událost.

Rally Morocco nám ukáže, jestli jsme připraveni na Dakar“ řekl Tomáš Ouředníček před odletem do Zagory. Morocco Rally, deváté a předposlední kolo FIA Světového poháru Cross-Country Rally, startuje 5. října 330 km dlouhou speciálkou v okolí Zagory. Pokračuje další 4 dny. Závodníci překonají více jak 1400km než přetnou cílovou pásku v Agadiru 9.10.

UD 01

UD 02

Zdroj: Rally Morocco – vzhůru do dun

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár: z moravských polí na Oždianske serpentíny
Číst více >

Liqui Moly Racing Team

Mokrý Glasbach novou zkušeností pro Liqui Moly Racing Team
Číst více >

Liqui Moly Racing Team

Poháry pro Liqui Moly Racing Team z evropského závodu ve Šternberku
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár s plnou dávkou bodov na Šternberku
Číst více >

Drotár Autošport

Ecce Homo: Igor Drotár a Šternberk
Číst více >