Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA IRS - Testy v Mostě

Evropská trucková špička se v uplynulých dnech a týdnech proháněla na severočeském okruhu v Mostě. Nechyběla zde ani dvojice českých jezdců týmu Buggyra International Racing System David Vršecký a Adam Lacko včetně testovacího pilota Jiřího Formana. Členové týmu hlásí týden před Valencií, že vše funguje jak má a můžeme vyrazit do boje!

Tento týden uzavřel český tým Buggyra testovací program před blížící se sezónou evropského poháru tahačů. Ta startuje o posledním dubnovém víkendu na španělském okruhu ve Valencii, kde trucky naposledy závodily v roce 2001. Tak jako každý rok, i letos chtějí členové jednoho z nejúspěšnějších truckových týmů útočit na příčky nejvyšší.

„Já jsem s testováním hodně spokojený! Samozřejmě, prozradit zajížděné časy teď nemohu, ale už se moc těším do Valencie,“ naznačuje pozitivní výsledky testování Adam Lacko. „Bude to první letošní srovnání s konkurencí, která, tak jako my, přes zimu nespala.“

Spokojený nebyl pouze Adam, ale také týmový manažer Jan Kalivoda: „Jak už jsme několikrát říkali, to že odchází MAN, vůbec nic neznamená a celou zimu jsme se pilně připravovali. S výkonem kluků jsem spokojený, ale jak na tom jsme, ukáže až Valencie.“

„Hlavní změnou v technických pravidlech je snížení hmotnosti na přední nápravě, a to o sto kilogramů, což je na jízdním stylu hodně znát. Museli jsme tomu přizpůsobit i nastavení podvozku, ale vše jsme zvládli,“ uvedl David Vršecký, který navíc pomáhal Jiřímu Formanovi s integrací z motokáry do monstrózního tahače. „Byl jsem zase o něco rychlejší než na podzim. Teď už to nepůjde tak rychle, ale důležité je, že se stále zrychluji,“ uvedl Forman.

Posledního testování, které provázelo až letní počasí, se zúčastnili také zdravotně postižení z centra ARPIDA. Tým Buggyra tak opět rozdával radost těm, kteří to nejvíce potřebují. „Celému týmu děkujeme za vřelé přijetí. Kluci si navíc celý výlet moc užili, což byl také cíl akce a nyní mají zase na co vzpomínat,“ uvedl za arpiďáky Michal Grill.

Buggyra 01

Buggyra 02

Buggyra 03

Buggyra 04

Buggyra 05

Foto: Milan Bydžovský/BUGGYRA 2015
Zdroj: BUGGYRA press 2015 - Buggyra hlásí připraveno! Vršecký s Lackem testovali před Valencií v Mostě

Další články

Tomáš Ouředníček

Vítězství pro Ouředníčka a Křípala na Hungarian Baja
Číst více >

Tomáš Ouředníček

Ouředníček s Křípalem opět míří do Maďarska
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár v úspešnom boji o Jankov vŕšok
Číst více >

LIQUI MOLY

LIQUI MOLY na GP České republiky v Brně
Číst více >

Liqui Moly Racing Team

Marek Rybníček vybojoval v polské Limanowé důležité evropské body
Číst více >