Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA ULTIMATE DAKAR - Boris Vaculík

Český autokrosový mistr, Boris Vaculík, zdárně dokončil svůj první cross-country rally závod v maďarském Nagykallo. Důležitou oporou mu byl zkušený navigátor týmu Buggyra Ultimate Dakar Pavel Vaculík a také týmový závodní vůz Hummer H3 EVO 1. Posádka Vaculík – Vaculík se umístila celkově na třetím místě a ve své kategorii obsadila v závěrečném kole Mistrovství Maďarska druhé místo.

„Všechno bylo pro mě nové a úplně jiné než v autokrosu. Jízda lesem, mezi poli, hmotnost auta…. Trať byla dost těžká, s úzkými cestami, na kterých bych se bez Pavlovy pomoci neobešel. Líbila se mi i fantastická a přátelská atmosféra celého závodu.

V noci ze soboty na neděli pršelo a my jsme ráno neměli obuté vhodné pneumatiky. Snažil jsem se proto jet velice opatrně. Na poslední dvě etapy jsme pneumatiky vyměnili a závod už si pořádně užili. V obou etapách jsme pak zajeli druhý nejrychlejší čas.

Rád bych poděkoval Tomášovi za úžasnou příležitost, Pavlovi za veškerou pomoc a celému týmu za výborně nachystaný vůz. Hummer je skvělé auto, velice dobře se řídí, brzdy pracují bezchybně a tlumiče byly snad nejlepší, jaké jsem kdy zažil. Určitě to nebyl můj poslední start v cross-country rally!“

Další výzvou pro tým Buggyra Ultimate Dakar bude 2. – 7. října Morocco Rally, poslední podnik FIA Světového poháru cross-country rally.

TUD 01

TUD 02

TUD 03

Zdroj: Úspěšný debut Borise Vaculíka s vozem Hummer H3 EVO 1

Další články

Tomáš Ouředníček

Vítězství pro Ouředníčka a Křípala na Hungarian Baja
Číst více >

Tomáš Ouředníček

Ouředníček s Křípalem opět míří do Maďarska
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár v úspešnom boji o Jankov vŕšok
Číst více >

LIQUI MOLY

LIQUI MOLY na GP České republiky v Brně
Číst více >

Liqui Moly Racing Team

Marek Rybníček vybojoval v polské Limanowé důležité evropské body
Číst více >