Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA RACING - před Hungaroringem

Po letní pauze se o slovo znovu přihlásil evropský šampionát tahačů. O mistrovské body se pojede na Hungaroringu, v roli průběžného lídra dorazí Adam Lacko, kterého však tato skutečnost nechává absolutně klidným.

Stejně jako loni, bude i letos podle Adama Hungaroring o souboji Lacko – Hahn. S tím rozdílem, že letos je ve hře titul mistra Evropy. „Loni byl Norbert nedostižný, takže jsme s Jochenem bojovali o druhé místo. Letos jsme se posunuli o level výše. Přetahujeme se o každý bodík, je to strašně vyrovnané. Pokud půjde jeden z nás do trháku, bude to mít ten druhý hodně těžké,“ odhaduje Adam, který vede šampionát o jediný bod před Jochenem Hahnem.

Nováček letošní sezóny Jiří Forman figuruje na desátém místě a nejlepší výsledek, který zajel, bylo třetí místo ve francouzském Nogaru. „Asi není tajemstvím, že mi voda sedí. Byl bych doslova nadšený, kdyby pršelo. Jenže Evropu v těchto dnech sužuje tropické počasí a předpověď to jen potvrzuje. Ale i tak se samozřejmě do Maďarska těším. Jezdci formule 1 o Hungaroringu tvrdí, že je to takové druhé Monako. Jsem tedy zvědav, jak se tam poskládáme s trucky,“ uvedl před odjezdem Jirka.

Tým Buggyra Racing figuruje v poháru konstruktérů na druhém místě. „Nemá cenu honit dva zajíce. Letos jsme vsadili na Adama a zatím se sázka vyplácí. Tento víkend jedeme na dvou vlnách. Určitě to ale zvládneme, máme zkušený tým! Nakonec jsem se rozhodl pro Hungaroring, přeci jen máme poprvé od září 2009 v osobě Adama průběžného lídra,“ uvedl manažer týmu Jan Kalivoda.

Podnik v Maďarsku odstartuje pátečními tréninky a v sobotu a neděli pak na jezdce čeká již zaběhnutý program, a tedy měřený trénink, Super pole a dvě závodní jízdy.

Průběžné pořadí – jezdci:
1. Adam Lacko (BUGGYRA) 198
2. Jochen Hahn (MAN) 197
3. René Reinert (MAN) 118
4. Norbert Kiss (Mercedes) 98
5. Anthony Janiec (MAN) 95
10. Jiří Forman (BUGGYRA) 33

Průběžné pořadí - týmy:
1. Reinert Adventure 325
2. BUGGYRA RACING 261
3. Lion Racing 181
4. WOW! 163
5. Tankpool 24 122

BR 01

BR 02

BR 03

BR 04

Foto: BUGGYRA media
Zdroj: BGR 2016 - 05 Hungaroring - Lacko je před Maďarskem v klidu. Forman by si přál vodu

Další články

Tomáš Ouředníček

Vítězství pro Ouředníčka a Křípala na Hungarian Baja
Číst více >

Tomáš Ouředníček

Ouředníček s Křípalem opět míří do Maďarska
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár v úspešnom boji o Jankov vŕšok
Číst více >

LIQUI MOLY

LIQUI MOLY na GP České republiky v Brně
Číst více >

Liqui Moly Racing Team

Marek Rybníček vybojoval v polské Limanowé důležité evropské body
Číst více >