Cross Olejový průvodce
Triangle

ULTIMATE DAKAR - Další milník překročen

Posádka UltimateDakar, Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík, právě jednoho takového milníku o víkendu dosáhla. Poprvé se jí podařilo vyhrát rychlostní zkoušku s Hummerem H3 Evo. Celkově obsadila posádka třetí místo v šampionátu Euro-Tools a získala tak cenné body do maďarského šampionátu.

Do závodu Euro-Tools Cup, čtvrtého kola maďarského mistrovství, který se konal v severozápadním Maďarsku, nastupovala posádka s cílem závod dokončit a přitom co nejméně poškodit auto, protože již za dva dny se celý závodní tým začne přesouvat do Španělska na Baja Aragon, na svůj první letošní start ve světovém šampionátu.
Po velmi opatrném startu v pátečním prologu Tomáš Ouředníček a Petr Vaculík obsadili páté místo, ale už v sobotu postoupili na místo třetí. Bitva o přední příčky byla tvrdá, tři vozy dojely s časy v rozmezí jedné minuty, a vše nasvědčovalo tomu, že Ultimate Dakar skončí těsně pod stupni vítězů.

Borci ale ukázali, že nejsou pokládáni za velké bojovníky nadarmo. Devátou rychlostní zkoušku dokázali vyhrát a v poslední zkoušce zajeli druhý nejlepší čas. V závěru se dokázali dostat nejen na stupně vítězů, ale od druhé příčky je dělily pouhé 3 sekundy.

„Někteří maďarští přátelé mě před startem v Bábolné varovali. Pokud bychom auto v závodě poškodili, nebyli bychom schopni odstartovat v BajaSpain. Pro nás je ale i tento závod důležitou součástí maďarského šampionátu, kterou jsme nechtěli vynechat, a proto jsme zvolili velice opatrný přístup, abychom nezničili auto“.

Toto třetí místo, vybojované v Bábolné, znamená i třetí pozici v maďarském šampionátu. Příští víkend se Tomáš a Pavel postaví další velké výzvě. Čeká je závod Baja Aragon, ve španělském Teruelu, kde se 23. – 26. července utkají ti nejlepší z nejlepších v cross-country rallye.

UD 01

UD 02

UD 03

Zdroj: UltimateDakar - Další milník překročen

Další články

Tomáš Ouředníček

Vítězství pro Ouředníčka a Křípala na Hungarian Baja
Číst více >

Tomáš Ouředníček

Ouředníček s Křípalem opět míří do Maďarska
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár v úspešnom boji o Jankov vŕšok
Číst více >

LIQUI MOLY

LIQUI MOLY na GP České republiky v Brně
Číst více >

Liqui Moly Racing Team

Marek Rybníček vybojoval v polské Limanowé důležité evropské body
Číst více >