Cross Olejový průvodce
Triangle

offroadSPORT - Gyula 2014

Maďarské zlato pro český tým OffroadSport
Miroslav Zapletal (CZ) / Maciej Marton (PL) – Hummer H3 EVO 7 – 1. místo celkově, 1. místo T1.2.3
Tomáš Ouředníček (CZ) / Pavel Vaculík (CZ) – Hummer H3 EVO 1 – 7. místo celkově, 1. místo T1.1.2

Tým Offroadsport.cz postavil na start závodu tři vozy Hummer H3 EVO s posádkami Zapletal/Marton, Ouředníček/Vaculík a Pořízek/Sýkora. Právě účast posádky Zapletal/Marton byla do poslední chvíle nejistá, neboť pouhé dva dny před startem závodu vyzvedávali mechanici Zapletalův vůz v Italských Benátkách po návratu z mistrovství světa v Egyptě.

Startovní listina závodu byla nabyta zvučnými jmény a týmy, své vozy představil například tovární tým Ford, tým Toyota, Schlesser, OPEL Dakar team …konkurence tedy byla veliká.

Na velmi rychlé trati, která vedla po typických maďarských cestách, klikatících se mezi poli a odvodňovacími kanály, rozhodoval nejen výkon vozu, ale především zkušenosti a umění pilota i navigátora. Tyto atributy nejlépe od začátku zhodnotil Miroslav Zapletal, a zvítězil tak nejen v kategorii T1.2.3 (diesel), ale i v celkovém pořadí. „Jsem velmi rád, že jsem se tohoto závodu mohl zúčastnit, že se auto vrátilo včas a navíc nebyl potřeba žádný výrazný servis ani před závodem ani během něj. První místo je vždy jen malá třešnička na dortu, v prvé řadě je fantastický pocit z dobře odjetého závodu.“ Dodal po závodě úřadující mistr ČR Miroslav Zapletal.

Dařilo se i Tomáši Ouředníčkovi, který taktéž dokázal držet krok s továrními jezdci. I přes pár krizových situací neudělal žádnou fatální chybu, která by znamenala nehodu, na rozdíl od některých špičkových jezdců (Fekete - Ford), Fazekas - BMW). Tomáš Ouředníček se tak může těšit nejen ze zlatého poháru v kategorii T1.1.2, tedy vozů s motory nízkého obsahu, ale i s celkového sedmého místa. „Na startu jsem vůbec nedoufal, že se nám v takové konkurenci podaří zajet tak dobrý výsledek. Samozřejmě jsem tomu velmi rád, ale paradoxně mně nejvíce potěšilo to, že nás po závodě vyzvali sportovní komisaři k závěrečné technické kontrole, kterou obvykle podstupují pouze první tři vozy v celkovém pořadí. To znamená, že z nás Maďaři mají respekt a berou nás jako velkou konkurenci. Samozřejmě jsme měli všechno v pořádku“ řekl Tomáš Ouředníček. „Velkou odměnou pro nás byla pochvala z úst samotné dakarské legendy J. L. Schlessera, který se závodu jako čestný host zúčastnil, poté co jsme v 6. rychlostní zkoušce zajeli lepší čas než nový vůz Schlesser Original, pilotovaný špičkovým španělským jezdcem Joan Vila Rocou.“

Třetí posádka týmu Offroadsport.cz - Pořízek/Sýkora Bohužel závod nedokončila. Cestu k cíli jim překazila neočekávaná osobní událost a Pořízek se musel ze závodu předčasně vrátit domů.

Výsledky Offroadsport týmu ukazují, že i malý tým z České Republiky s vozy vlastní výroby může konkurovat továrním speciálům jako Ford nebo Toyota.

¨

offroadSPORT 01

offroadSPORT 02

offroadSPORT 03

offroadSPORT 04

Tisková zpráva - Maďarské zlato pro český tým

Další články

Tomáš Ouředníček

7 válců na pódium nestačí
Číst více >

Drotár Autošport

Posledný kopec 2019 s vicemajstrom Igorom Drotárom
Číst více >

Africké teplo v evropské zimě II

LIQUI MOLY představuje svůj erotický kalendář 2020
Číst více >

Africké teplo v evropské zimě I

LIQUI MOLY představuje svůj erotický kalendář 2020.
Číst více >

LIQUI MOLY GmbH

LIQUI MOLY představuje svůj motoristický kalendář 2020
Číst více >