Cross Olejový průvodce
Triangle

TATRA BUGGYRA RACING - Baja 300 Bohemia 2015

V Milovicích se poprvé uskutečnil závod z řad cross country soutěží pod názvem Baja 300 Bohemia. Především kvůli fanouškům a testování se do vojenského prostoru vydal i Martin Kolomý s Tatrou T815 Fat Boy. Své vystoupení proměnil ve vítězství nejen mezi kamiony, ale také v absolutním pořadí všech kategorií!

„Každý kilometr se počítá, to je jasné. My jsme do Milovic přijeli vyzkoušet kotoučové brzdy na zadní nápravě a další nové vývojové prvky, ale jsme tu zároveň kvůli fanouškům. Vždyť ještě nikdy jsme se nemohli představit před domácím publikem v plném tempu. Škoda, že v autě nemohu sedět i já,“ povzdych si René Kilián, který kvůli zlomené noze musel být v kokpitu nahrazen Jirkou Strossem, jenž tvoří posádku s Jardou Valtrem a Josefem Kalinou v nové Tatře Phoenix.

V průběhů tři dnů jezdci ujeli přes tři sta ostrých kilometrů. Začátek posádce ve složení Martin Kolomý, David Kilián a Jiří Stross příliš nevyšel, ale od druhého dne začala Tatra se startovním číslem 509 udávat tempo a kluci se dostali do vedení. „I v sobotu to bylo dramatické, když jsme se na jedné duně málem srazili se zbloudilou Tatrou Vaška Svobody. Ale dopadlo to dobře a my jsme si vybudovali náskok v podobě pětatřiceti minut. V neděli už budeme moci lehce zvolnit,“ řekl po druhé etapě rozesmátý Kolomý.

I přes velkolepý náskok to posádka týmu TATRA BUGGYRA RACING neměla jednoduché. „Nastaly menší komplikace s tlumiči kabiny, takže to bylo trochu tvrdší. Nic, co bychom nezvládli. Jsem maximálně spokojený a asi nejen já, ale i diváci vypadali, že si to tu s námi užili. Kdo nás po víkendu ale určitě rád nemá, jsou naši soupeři,“ smál se Kolomý, když přebíral ocenění za absolutního vítěze všech kategorií.

Buggyra 01

Buggyra 02

Foto: BUGGYRA 2015/Martin Hůle
Zdroj: BUG 2015 BAJA 300 BOHEMIA - Kolomý suverénním vítězem, porazil všechny!

Další články

Tomáš Ouředníček

7 válců na pódium nestačí
Číst více >

Drotár Autošport

Posledný kopec 2019 s vicemajstrom Igorom Drotárom
Číst více >

Africké teplo v evropské zimě II

LIQUI MOLY představuje svůj erotický kalendář 2020
Číst více >

Africké teplo v evropské zimě I

LIQUI MOLY představuje svůj erotický kalendář 2020.
Číst více >

LIQUI MOLY GmbH

LIQUI MOLY představuje svůj motoristický kalendář 2020
Číst více >