Cross Olejový průvodce
Triangle

TATRA BUGGYRA RACING - Baja Aragon - Etapa 01 a 02

Španělský závod se po sobotních dvou měřených úsecích přehoupl do svého závěru, v čele se překvapivě usadil Pep Vila na Ivecu. Martin Kolomý měl závod velmi dobře rozjetý, ale v polovině první etapy byl nucen odstavit svůj vůz z vedoucí pozice. Ve druhé etapě se snažil ztrátu dohnat a přes dva defekty dojel devátý. V automobilech převzal vedení Nani Roma, poté co jeho největší rival All-Attiya odstoupil.

Baja Aragon dnes ukázala svou pravou tvář a výrazně zamíchala startovním polem. První a druhá ostrá etapa zahnala závodníky do kamenitých pist v oblasti Zaragozy a prověřila nejednu posádku. Tatra 815 Buggyra Martina Kolomého dlouho udávala tempo, ale v polovině první etapy došlo k uvolnění výfukového potrubí a to napáchalo nemalé škody. „Shořela nám z toho elektroinstalace a vzduchotechnika. Dlouho nám trvalo to dát do pojízdného stavu a pokračovat v závodě. Je to škoda, protože když jsme zastavili, tak nás De Rooy dojel až za takových deset minut a to startoval minutu za námi,“ popisoval zklamaně Kolomý po dojezdu do přechodného servisní stanice v Calatayud. Tam se během vymezených 30ti minut podařilo mechanikům vůz provizorně opravit a Martin tak mohl pokračovat v závodě.

Do druhé etapy měřící necelých 260 km odstartovala posádka Fat Boye z patnáctého místa a stanovila si jasný cíl – dohnat, co se dá. „Ty tratě jsou tu opravdu nádherný. Když opominu problémy, tak jsem si jízdu opravdu užil. Chtěl bych vidět mezičasy, protože jsme předjížděli jednoho za druhým. Nakonec z toho bylo deváté místo se ztrátou necelých 40min. Když odečtu, že jsme měli dva defekty, tak by to byl pěkný čas,“ komentoval závěrečnou jízdu dne Kolomý. „Na druhou stranu jsme sem jeli testovat a dnešní etapy nám ukázaly slabiny, které musíme odstranit. Jsem moc rád, že se to stalo tady a ne na Dakaru.“

Předem stanovený cíl v podobě testování potvrdil i technický ředitel týmu Robin Dolejš. „Je samozřejmě velká škoda prohrát závod takovým způsobem, ale to je přesně důvod proč jsme tu. Odladit a otestovat nové komponenty a to bez problémů nejde.“

V neděli se závodníci vydají do závěrečné etapy zkrácené na 125 km. Martin Kolomý je průběžně na 12. místě se ztrátou 2:01:40.

Buggyra 01

Buggyra 02

Buggyra 03

Buggyra 04

Foto: BUGGYRA 2015/Martin Hůle
Zdroj: Buggyra press 2015 - REPORT Baja ARAGON - Etapa 01 a 02

Další články

Drotár Autošport

Igor Drotár poteší fanúšikov aj na Auto Show
Číst více >

Marek Rybníček

Auto Show aj s majstrom kopcov Marekom Rybníčkom
Číst více >

Instaforex Loprais Team

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020
Číst více >

SouthRacing CE

Potkejte se s Tomášem a Davidem na Racing Expo 2019
Číst více >

Drotár Autošport

Stretnutie majstrov opäť s Igorom Drotárom
Číst více >