Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA ULTIMATE DAKAR - Baja Poland

Posádka Buggyra Ultimate Dakar Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík se po sobotních technických problémech posunula o 4 místa a úspěšně dokončila Baja Poland, sedmý podnik FIA Světového, na 12. místě celkově.

“Nedělní etapa byla pro nás velmi dobrá, nastavení vozu nám sedělo. Trať byla náročná v lesích na úzkých točivých cestách, ale užili jsme si ji. Náš čas nebyl v první speciálce nejlepší, protože nás brzdil prach z pomalejší Toyoty před námi. Druhá rychlostní zkouška byla super, zajeli jsme 9. čas, část byla velmi blátivá, to bylo pro nás nečekané překvapení. V odpolední části jsme měli defekt zadního levého kola, ale v poslední zkoušce jsme byli schopni zajet 7. nejlepší čas a s tím jsme velmi spokojeni.

Chceme poděkovat týmu South Racing vedenému Scottem Abrahamem za úžasné zázemí, opravdu jsme si užili možnost opět jet továrním speciálem Ford Ranger. Celkový výsledek sice není úplně dle našeho očekávání, ale po včerejších technických potížích s předním kardanem, můžeme být nakonec velmi spokojeni. Navíc v klasifikaci FIA CEZ jsme obsadili 7. místo a získali tak cenné body do Evropského šampionátu,” řekl Tomáš Ouředníček.

Tým Buggyra Ultimate Dakar nyní čeká odpočinek a účast na sponzorských akcích, předtím než se zúčastní pokračovaní Světového poháru na druhé největší rallye světa, Rallye Oilibya du Maroc 1.- 7. 10.

Výsledky:
1. Al-Attiyah – Baumel (Toyota) 05:00:16
2. Holowczyc – Kurzeja (Mini) +00:03:21
3. Przygonski – Colsoul (Mini) +00:09:19
4. Dabrowski – Czachor (Toyota) +00:10:25
5. Van Loon – Rosegaar (Mini) +00:11:43

12. Ourednicek – Vaculik (Ford) +00:54:29

TUD 01

TUD 02

TUD 03

Zdroj: Newsletter Ultimatedakar - Úspěšně v cíli Baja Poland 2016

Další články

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra na Hungaroringu
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár sa teší na jubilejné Košice
Číst více >

Mičánek Motorsport

Mičánek Motorsport powered by Buggyra
Číst více >

Tomáš Ouředníček

7 válců na pódium nestačí
Číst více >

Drotár Autošport

Posledný kopec 2019 s vicemajstrom Igorom Drotárom
Číst více >