Cross Olejový průvodce
Triangle

TATRA BUGGYRA RACING - DAKAR 2017

Ve čtvrtek 29. prosince se v Asunciónu sešli všichni členové týmu TATRA BUGGYRA RACING a naplno tak odstartovaly přípravy na start osmatřicátého ročníku nejslavnější a nejdrsnější dálkové soutěže Rally Dakar. Martin Kolomý a Aleš Loprais si své Tatry po soukromém testu pochvalují.

Tým TATRA BUGGYRA RACING odlétal do Jižní Ameriky na dvě části, protože bylo nutné vyzvednou veškerou techniku v Buenos Aires a přemístit se dvanáct set kilometrů severně do Paraguaye, kde letošní Dakar startuje. „Ve čtvrtek do Asunciónu dorazila druhá část týmu, tak už jsme všichni kompletní. Dnes jsme si každý musel přebalit věci do aut, ve kterých budeme trávit následující dny. Je zjevné, že se tu před našim příjezdem prohnala velká voda, která teď láká komáry, a ti nás pěkně prohání,“ uvedl ve čtvrtek manažer týmu Jan Kalivoda.

V pátek měli jezdci týmu TATRA BUGGYRA RACING v plánu soukromý shakedown, který se nacházel na ranči vzdáleném dvě hodiny od bivaku. Předstartovní dobrou náladu narušily technické problémy na obou speciálech Tatra Phoenix, které však mechanici vyřešili a Martin s Alešem otestovali vše, co měli v plánu. „Důležitý je, že jsme zpět a nešvihli jsme s tím,“ uvedl po příjezdu do bivaku s typickým úsměvem Martin Kolomý a dodal: „Vše funguje parádně. Zítra už jen administrativní přejímky a pozítří můžeme jít na to.“

„Pro mne to bylo vlastně první seznámení s Phoenixem na šotolině, takže jsem spokojený. Jen lehce jsme se rozjeli a až první etapy ukážou, jak na tom jsme. Zítra nás čeká asi můj nejméně oblíbený den na Dakaru. Na přejímkách budeme sbírat razítka a potkávat se se všemi účastníky. Bude to náročné a dlouhé,“ uvedl Aleš Loprais. Testovací zkoušku si pochvalovali také Martin Prokop a Karel Trněný, který se sžívá s plně naloženým truckem náhradních dílů v podobě rychlé asistence.

Po návratu ze shakedownu čekalo na jezdce a doprovodný tým překvapení. Kuchař Libor připravil i za nepřízně počasí, kdy dopoledne bivak zužovaly tropické teploty nad 35 stupňů Celsia a odpoledne prudký liják, tradiční svíčkovou, kterou si pochvalovali všichni včetně Kolomajze.

V sobotu jsou na programu administrativní a technické přejímky. Na Nový rok pak slavnostní start a druhého ledna odstartuje soutěž první ostrou etapou dlouhou téměř čtyřicet kilometrů.

Časový harmonogram Rally Dakar 2017:
2.1 Asunción-Resistencia 454 km (39 km)
3.1 Resistencia-San Miguel deTucumán 812 km (284 km)
4.1 San Miguel deTucumán-San Salvador de Jujuy 757 km (199 km)
5.1 San Salvador de Jujuy-Tupiza 521 km (41 km)
6.1 Tupiza-Oruro 683 km (438 km)
7.1 Oruro-La Paz 772 km (513 km)
8.1 La Paz REST DAY
9.1 La Paz-Uyuni 622 km (322 km)
10.1 Uyuni-Salta 892 km (492 km)
11.1 Salta-Chilecito 977 km (406 km)
12.1 Chilecito-San Juan 751 km (449 km)
13.1 San Juan-Río Cuarto 754 km (288 km)
14.1 Río Cuarto-Buenos Aires 786 km (64 km)

Foto: BUGGYRA media
Zdroj: BGR16 - DAKAR 2017 - Začátek Dakaru ve znamení stávkující techniky a tradiční svíčkové