Cross Olejový průvodce
Triangle

BUGGYRA International Racing System

Nejen týmem Buggyra International Racing System byl mostecký okruh v předchozích dvou dnech živ. Na okruhu se totiž v rámci závěrečného testování před zahájením sezóny 2017 sešla velmi vybraná společnost. Přestože do úvodního závodu šampionátu na rakouském Red Bull Ringu chybí necelý měsíc, zůstává místo druhého jezdce roudnické stáje stále utajeno.

Vedle Adama Lacka testovala v Mostě absolutní evropská špička, včetně dvou posledních šampiónů Jochena Hahna (Iveco) a Norberta Kisse (Mercedes). Nechyběl ani Gerd Körber (Iveco), aspirující vedle nového stájového druha Jochena Hahna na premiérový zisk Poháru konstruktérů. „Neřekl bych, že se jednalo o nějaké taktické oťukávání před sezónou, testovat jaksi napůl za účelem zmatení konkurence vlastně ani dost dobře nejde,“ prohlásil Adam Lacko. „Jochen byl na dosavadní poměry Iveco hodně rychlý, Kiss jezdil vyrovnané časy. A Gerd je zkušenost sama. Čeká nás velmi zajímavý šampionát.“

Vlastní výkon hodnotil Adam tradičně spíše zdrženlivě. „Náš závodní inženýr Robin Dolejš vypadal spokojeně, David Vršecký taky. A když jsou spokojeni oni dva, nemůžu trhat partu,“ říkal Adam nacházející se v evidentně dobrém rozpoložení. „Ve Španělsku jsem si s rodinou odpočinul, cítím, že se po dlouhé pauze bez závodění pomalu dostávám do závodního módu. Teď už bude jenom lépe.“

O možném jezdeckém složení ovšem napovídá skutečnost, že zatímco ve středu testovala dvojice Lacko – Vršecký, ve čtvrtek usedla za volant vozu Fat Fox slovinská rodinná dvojice otec a syn Draganovičovi, kteří nahradili při testech chorvatského závodníka Nika Puliče. Tato dvojice je známá především ze závodů do vrchu.

Konečné složení jezdců pro sezónu 2017 odhalí tým Buggyra International Racing System na

předsezónní tiskové konferenci dne 2.5.2017. „To je v této chvíli všechno, co můžeme na téma jezdeckého složení týmu říct. Každopádně, ať vyřešíme situaci s druhým jezdcem jakkoli, týmovou jedničkou bude Adam,“ prohlásil týmový manažer Jan Kalivoda.

Zdroj: Buggyra Media - REPORT - BGR17 - Lacko se dostává do závodního módu