Cross Olejový průvodce
Triangle

LIQUI MOLY - MS v hokeji

Výrobce olejů uzavírá svou účast v zimních sportech této sezony se zápasy pořádanými v Německu a Francii.

Duben 2017 – Velké finále pro rozsáhlé působení značky LIQUI MOLY v zimních sportech. Německý specialista na oleje je oficiálním sponzorem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2017. Bude se konat v květnu v Německu a Francii. „Mistrovství světa je poslední, velkou mezinárodní akcí v rámci zimních sportů této sezony. Pole účastníků se skládá z národů, které pro nás představují velmi důležité trhy,“ řekl Peter Baumann, marketingový ředitel společnosti LIQUI MOLY.

Mistrovství světa se účastní týmy všech severoevropských zemí a navíc ještě šest mužstev z východní Evropy a také Francie, Itálie a Švýcarska. „Rusko je náš zdaleka největší exportní trh a Severní Amerika je pro nás trhem, na kterém chceme silně růst a vidíme v něm obrovský potenciál,“ dodal marketingový ředitel. A ve všech těchto zemích je lední hokej velmi populární anebo národní sport.

Boje o titul, které se konaly v Rusku v roce 2016, sledovalo na stadionech téměř 420 000 diváků. Televizní přenosy ve 167 zemích přinesly pořadatelům sledovatelnost téměř 1,3 miliard televizních diváků. Během Mistrovství světa 2010, které se naposledy konalo v Německu, prošlo branami stadionů téměř 550 000 návštěvníků.

Firemní logo bude v obou hokejových halách Mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem a Paříži umístěné na mantinelu za brankou, tedy v oblasti, která je důležitá pro záběry televizních kamer, na veškerých oficiálních tiskovinách a prezentačních stěnách a také v reklamních šotech na stadionových kostkách.

Turnaj, který se koná od 5. do 21. května v Německu a Francii, rozšiřuje a zakončuje několikamilionový sponzorský balíček společnosti LIQUI MOLY pro zimní sporty. Doposud zahrnoval mezinárodní zápasy v jiných disciplínách v Evropě, Severní Americe a Asii. „Miliony diváků se tímto způsobem seznámí se značkou LIQUI MOLY, čehož bychom naším působením v motoristickém sportu nedosáhli,“ doplnil Peter Baumann.

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.
 
Peter Szarafinski, LIQUI MOLY GmbH