Cross Olejový průvodce
Triangle

Buggyra Racing - Red Bull Ring - první den

Nebe nad Red Bull Ringem se dnes konečně umoudřilo a první jízdy letošního šampionátu se odehráli za slunného počasí. To však Adamovi, startujícímu s novým agregátem, moc radosti nepřineslo a po prvním dni se usadil těsně pod pomyslnými stupni vítězů.

Sobotní program odstartovaly volné tréninky, které byly z důvodu včerejší Lackovi havárie přesunuty právě na dnešní den. Prvním důležitým bodem dnešního dne bylo Super Pole. To Adamovi bohužel nevyšlo podle představ a do první bodované jízdy bude startovat až ze čtvrté řady. „Sice jsme oproti loňsku zrychlili o půl vteřiny, osmé místo je pro mě ale velkým zklamáním. Potřebovali bychom aby pršelo, je to krátký okruh a rozdíly se ztenčují,“ poukázal Adam na fakt, že jezdci mezi třetím a osmým místem byli natěsnáni do jedné desetiny sekundy. Alen Draganovič dojel na 13. místě a do závodu vyrazí ze sedmé řady. “Být dvě vteřiny za evropskou elitou myslím, že není vůbec špatný výsledek. Je ale stále co zlepšovat,“ zhodnotil svůj výkon v kvalifikaci Alen Draganovič.

Lehce zklamaný, ale odhodlaný bojovat se vydal Adam do prvního závodu a hned v prvním kole se prokličkoval na šesté místo. Vedení se ujal Jochen Hahn následován němkou Halmovou. Adam se postupně probíjel vpřed až na čtvrté místo, kde celá tři kola před cílem sváděl souboj o třetí pozici s Gerdem Korberem. Ten se však jeho atakům nakonec ubránil. „Stíhací jízdu jsem si užil, nakonec to bylo těsně pod stupni vítězů. Auto už fungovalo mnohem lépe. Je to hodně vyrovnané,“ uvedl v cíli lehce zklamaný Adam. Premiérový závod si doslova protrpěl slovinský závodník Alen Draganovič, který v průběhu závodu obdržel dokonce dvakrát penalizaci průjezd boxy a propadl se tak až na čtrnácté místo. „Na startu jsem byl lehce nervózní, ale myslím si, že nebýt shozených kuželek, byl jsem na dostřel top 10.,“ řekl v cíli Alen ke své premiéře.

Po startu druhé jízdy dne se Adam, startující ze šesté pozice, okamžitě začal probíjet pořadím vzhůru. Jeho vzestup se však zastavil opět těsně pod stupni vítězů. „Těžko se závodí, když to, co naberu v zatáčkách následně ztratím na rovince. Promotér zavedl nový systém měření rychlosti a mám tak trochu obavy o jeho funkčnosti. Dvě brambory jsou ale pořád lepší začátek než loni. Uvidíme, co zítra,“ shrnul konec prvního závodního čtvrtý muž celkového pořadí Adam Lacko. Alen Draganovič dokončil druhý závod na třináctém místě a zlepšil se tak o jednu příčku oproti předchozímu závodu.

Zdroj: REPORT - BGR17 - 01 - Adam Lacko si dnes brambory k večeři nedá
Foto: BUGGYRA media