Cross Olejový průvodce
Triangle

Tatra Buggyra Racing - SLKW 03

Martin Kolomý třetí etapou doslova prolétl a druhým nejrychlejším časem za Bělorusem Viazovichovem si po jednodenní odmlce opět zajistil pozici lídra závodu! Pozici vedoucího muže závodu ale zatím moc neřeší.

Třetí závodní den čekal na jezdce poslední závodní úsek na území Ruska a přejezd do kazašského Kostanay. Martin Kolomý si chtěl po menších technických komplikacích ve druhé etapě spravit chuť a bylo to znát hned od prvních kilometrů. Do závodu vlétl velmi rychle a na mezičasech se pohyboval jen několik vteřin za vedoucím Bělorusem, který své vedení uhájil až do cíle. Kolomý protnul cílovou pásku se ztrátou necelé minuty na vedoucího závodníka. „Hodně rychlá etapa, konečně přestalo pršet, ale i tak to bylo hodně uklouzaný. Phoenix přímo letěl. Navigačně jsme žádnou chybu neudělali a jsem rád, že jsme v cíli. Začíná se to pěkně rozjíždět, ale chleba se bude lámat později, proto si z průběžného vedení zatím moc nedělám,“ komentoval Kolomý, který se posunul opět do čela závodu a na druhého Rusa Shibalova z týmu Kamazu má náskok necelých tří minut.

Na závodníky teď čeká v Kazachstánu série dlouhých etap. Ta první čistě kazašská a celkově čtvrtá odstartuje zítra směrem do hlavního města téhož státu Astany a měří přes 400 kilometrů. Opět se pojede po rovinatých stepích ovšem z důvodu ustání deště, už ne tak podmáčených jako tomu bylo doposud.

Výsledky 3. etapy:
1. Viazovich MAZ
2. KOLOMÝ TATRA +0:55
3. Van Genugten Iveco +3:39
4. Sotnikov Kamaz +4:34
5. Mardeev Kamaz +5:27

Výsledky po 3. etapě:
1. KOLOMÝ TATRA 6:45:07
2. Shibalov Kamaz +2:40
3. Sotnikov Kamaz +5:13
4. Mardeev Kamaz +8:21
5. Van Genugten Iveco +10:41

Zdroj: REPORT - BGR17 - SLKW - 04 Kolomý prolétl třetí etapou druhý a je zpátky ve vedení!
Foto: BUGGYRA media