Cross Olejový průvodce
Triangle

Tatra Buggyra Racing - SLKW 04

Posádka týmu TATRA Buggyra Racing v čele s Martinem Kolomým si na své konto připsala ve čtvrté etapě už druhé vítězství a navýšili tak svůj náskok v průběžném pořadí rallye Hedvábná stezka.

Počasí jako na houpačce. Tak by se daly shrnout první dny závodu Hedvábné stezky. Dnes, ve čtvrté etapě dlouhé přes 400 kilometrů, rozdělených na dva měřené úseky a finišem v hlavním městě Kazachstánu Astany, čekalo na jezdce opět bláto a voda. Martin Kolomý již po několikáté dokázal, že když technika funguje na 100%, dokáže zajet skvělé výsledky. První část dnešní etapy dokončil Kolomý na druhém místě za Holanďanem De Rooyem na Ivecu. „Připadám si jako doma v Milovicích, strašně tu prší a Tatra je jak jedna velká bahnitá koule. Zatím se nám ale jede fajn a všechno funguje, jak má,“ hodnotil začátek čtvrtého závodního dne rodák z Bruntálu.

Druhý dnešní měřený úsek se ale povedl Kolomému ještě lépe a v závěrečných kilometrech dokázal De Rooye předskočit a získat náskok jednadvaceti sekund. „Ty úvodní etapy jsou hrozně zrádné a bahnité. Projíždíme hodně vody a skrytých děr, takže se snažíme jet na pohodu a zbytečně neriskovat. Je to fakt velmi nebezpečné a snadno se udělá chyba, která může být konečná. Zahlédli jsme rozsekaný jeden z Peugeotů, ten už asi jen tak nepojede,“ komentoval Kolomý nehodu Peterhansela, který vypadá, že už do závodu nezasáhne.

„Když mi v cíli řekli, že jsme první, tak jsem byl překvapen, ale tak to v rally občas je, že někdy míň je víc. Mám velkou radost, že Tatra funguje na 100%, chce to vydržet a přežít do dun,“ dodal na konci etapy spokojený Kolomý, který má po dnešním dni náskok v průběžném pořadí už přes jedenáct minut právě na Holanďana De Rooye.

Zítra se již značně prořídlé pole jezdců vydá z Astany do města Semey a čeká na ně speciála dlouhá 484 kilometrů! Jedná se o nejdelší měřený úsek na území Kazachstánu a celkově druhý.

Výsledky 4. etapy:
1. KOLOMÝ TATRA 3:45:50
2. De Rooy Iveco +0:21
3. Ardavicus Iveco +1:56
4. Nikolaev Kamaz +8:02
5. Mardeev Kamaz +10:54

Výsledky po 4. etapě:
1. KOLOMÝ TATRA 10:30:57
2. De Rooy Iveco +11:08
3. Ardavicius Iveco +14:37
4. Shibalov Kamaz +18:57
5. Mardeev Kamaz +19:15

Zdroj: REPORT - BGR17 - SLKW - 05 Kolomý slaví druhé vítězství a upevnil si náskok ve vedení
Foto: BUGGYRA media