Cross Olejový průvodce
Triangle

Buggyra Racing - Slovakiaring 2017

Adam Lacko si v historicky prvním závodě tahačů na Slovensku připsal na své konto druhé, třetí a dvě čtvrtá místa a dál drží velký náskok ve vedení šampionátu. Jeho týmový kolega Vršecký zaznamenal zisk 20 bodů, které mu pomohly dostat se do první desítky a také týmu Buggyra Racing k udržení vedoucí pozice v Poháru konstruktérů .

SOBOTA

SUPERPOLE
Adam Lacko zajel v měřeném tréninku třetí nejrychlejší čas s nejmenším možným odstupem na druhého Albaceteho, jedné tisíciny a postavil se tak na startu do druhé řady. „Na dnešek jsme nasadili nové gumy a hned to bylo znát a je to mnohem lepší. Norbert Kiss zde zajíždí výborné časy, má silný druhý sektor. S Antoniem to byla pěkná přetahovaná, jen škoda, že štěstí nebylo na naší straně,“ komentoval první měřený trénink Lacko.

Druhý jezdec týmu Buggyra Racing David Vršecký si v měřeném tréninku zajistil šestým nejrychlejším časem start ze třetí řady. „V kvalifikaci mně to klouzalo, takže jsem první kolo jel víc na jistotu. V druhém už jsem byl rychlejší, ale v závěru jsem dojel pomalejší závodníky a neměl tak čistou stopu,“ hodnotil dvojnásobný evropský šampion.

První závod
Adam Lacko, který startoval ze třetí pozice, dokázal v historicky prvním závodě tahačů na slovenském okruhu vybojovat druhé místo, když se v polovině závodu dokázal dostat před Němce Hahna. „Na startu se na mě tlačila Halmovka, takže jsem měl trochu honičku se tam udržet, ale povedlo se. Pak už jsem čekal jen na chybu Hahna a šel před něj, takže jsem spokojený,“ hodnotil první závod rodák z Čeladné.

David Vršecký, vyrážel do první bodované jízdy ze šestého místa, na kterém také závod dokončil. „Start se mi povedl, ale trochu tu laborujeme s nastavením, takže to myslím bylo moje maximum,“ komentoval první bodovanou jízdu Vršecký.

Druhý závod
Start do druhého závodu se Lackovi povedl, když využil pomoc od týmového kolegy Vršeckého a posunul se na čtvrtou pozici za Němce Körbera, Ten tlak Lacka neustál a v polovině závodu se jím nechal předjet. „Zajímavý závod, povedl se mi start i s přispěním Davida, který mi tam nechal místo a pak jsem si vychutnal Gerda. O to větší radost mám, že se mi skoro před domácím publikem podařilo získat další pohár. Fandové jsou tu vynikající a dvě podia za den považuji za úspěch,“ chválil atmosféru spokojený Lacko.

David Vršecký přispěl pěti body do poháru konstruktérů a upevnil tak týmové vedení. Závod si však moc neužil. „Doslova jsem ho přetrpěl, jelikož mě těsně před startem postihla opět šílená bolest hlavy. Jdu si raději rovnou lehnout ať se připravím na zítra,“ komentoval zdravotní problémy Vršecký.

NEDĚLE

SUPERPOLE
V nedělním měřeném tréninku si Adam Lacko vybojoval za slunečného počasí čtvrtým nejrychlejším časem start do závodu ze druhé řady. „Na to jak je to dlouhý okruh, tak časy jsou velmi vyrovnané,“ poukázal na to, že prvních pět jezdců se vmáčklo do jedné sekundy. „Štěstí v měřácích ale při nás moc nestojí. Musíme se s tím poprat v závodě,“ dodal Lacko.

David Vršecký zajel stejně jako v sobotním měřeném tréninku šestý nejrychlejší čas a na startu se postavil za Adama. „Oteplilo se a je to na časech znát. Chybu jsem neudělal, ale i přes to je to šestý čas,“ komentoval Vršecký

TŘETÍ ZÁVOD
Adam Lacko do třetího závodu startoval z vnější pozice na roštu, což byla v první zatáčce nevýhoda. Nakonec zabojoval a dokázal se prodrat na čtvrté místo za Němce Hahna, kterému dýchal na záda až dokonce. Předjet ho ale nedokázal. „Vnější stopa je do třech pravých zatáček nevýhoda, na kterou jsem bohužel teď doplatil. Mohlo to dopadnout i hůř. Škoda, že se mi nepodařilo dostat se před Hahna, ale čekal sem na chybičku, kterou neudělal,“ hodnotil třetí závod průběžný lídr šampionátu.

V druhém nedělním závodě si David Vršecký dojel, stejně jako v sobotu a dnes v měřeném tréninku pro šesté místo. Jakoby mu bylo tento víkend číslo šest souzeno. „Na startu byl pěkný zmatek, naštěstí jsme neztratili závod a Adam mohl dál bojovat. Mně se jelo o trochu lépe, tak třeba to v posledním závodě bude nejlepší,“ řekl dvojnásobný evropský šampion.

ČTVRTÝ ZÁVOD
Po zmatcích na startu posledního závodu se dokázal Adam Lacko protáhnout na čtvrté místo, které bylo dnes také jeho maximem. „Druhá brambora, škoda, chtěl jsem přidat ještě jeden pohár, ale bylo to hodně vyrovnané a víc se mi dnes udělat nepodařilo. Pozitivní ale je, že jsem si udržel poměrně vysoký náskok ve vedení šampionátu,“ pochvaloval si na konci víkendu Lacko.

Druhý jezdec týmu Buggyra Racing David Vršecký svá tři šestá místa nevylepšil a v poslední pohárové jízdě protnul cílovou pásku na osmé pozici. „Gerd (Körber) na startu zaspal a pak nebyl důvod držet Adama za sebou. S Albacetem jsem měl hodně práce. Očividně mu to jelo lépe a v posledním kole se přede mě dostal,“ uzavřel hodnocení závodního víkendu Vršecký.

Kompletní výsledky v pdf (156 kB) jsou ke stažení zde.

Zdroj: REPORT - BGR17 - 04 Slovakiaring (sobota) - Lacko na Slovensku uhájil velký náskok ve vedení šampionátu
Foto: BUGGYRA media