Cross Olejový průvodce
Triangle

LIQUI MOLY NA GP ČR

Téměř 195 tisíc diváků našlo o tomto víkendu cestu na  brněnský automotodrom, kde se konala letošní Grand prix České republiky silničních motocyklů. Diváci mohli sledovat po tři dny, od seznamovacích volných tréninku, přes kvalifikační jízdy až po vlastní závody, dramatické souboje  o každou setinu sekundy ve třech hlavních třídách, královské MotoGP, dále Moto2, Moto3, juniorskou světovou třídu Red Bull Rookies Cup. K těmto třídám letos přibyly ještě dvě juniorské třídy pořádané německým autoklubem ADAC – Moto3 Northem Europa Cup a ADAC Junior Cup.

S podporou Liqui Moly startují v letošní sezóně dva němečtí jezdci týmu Dynavolt Intact GP – Sandro Cortese a Marcel Schrötter, oba na strojích Suter ve třídě Moto2. Oběma se však nevedlo jak si před GP představovali. Marcel Schröttera trápilo v pátek zranění z předchozích závodů a proto v sobotu nenastoupil ke kvalifikační jízdě a tím nemohl startovat ani v hlavním závodě. Sandro Cortese se do závodu kvalifikoval osmým nejrychlejším čase a startoval ze třetí řady. Bohužel i on upadl, poškodil svůj motocykl  a nemohl nastoupit k nově vypsanému závodu. V průběžné klasifikaci mistrovství světa této třídy je Schrötter na dvanáctém místě s 44 body a Cortese na osmnáctém místě se ziskem 18 bodů.

Účast jezdců s podporou Liqui Moly byla letos ještě rozšířena a to o českého juniorského jezdce Olivera Königa, který startoval s motocyklem Honda ve třídě Moto3 Northem Europa Cup. Ten po dramatickém závěru dvanáctikolového závodu protnul cílovou čáru jako vítěz a zajistil si nejlepší výsledek letošní sezóny.  Za toto umístění získal 25 bodů a celkově mu patří průběžné páté místo v seriálu.

Nejenom účastí ve vlastních závodech se prezentovala značka Liqui Moly. Na prostranství za hlavní tribunou ve fans zóně  olejářská firma  měla nepřehlédnutelný stánek, kde bylo možno zakoupit některé výrobky případně i týmové oblečení. V neposlední řadě si mohli fanoušci vyzkoušet svoji dovednost v řízení závodního vozu – simulátoru vozu WV Golf TCR týmu Franka Engstllera. Jeho tým s takovýmto vozem startuje ve světové série závodu cestovních vozů a v německé ADAC TCR serii.

Text: Jiří Navrkal