Cross Olejový průvodce
Triangle

TATRA BUGGYRA RACING - Hungarian Baja

Už zítra startuje další podnik světového šampionátu v cross-country rallye. Martin Kolomý odjíždí do Maďarska v roli obhájce loňského prvenství. Po premiéře na Baja Drawsko hlásí návrat na nezpevněné cesty David Vršecký. Jezdci týmu TATRA BUGGYRA RACING budou chtít navázat na vítězný double z předešlé Baja Aragon.

V loňském roce dokázal Martin Kolomý s bratry Kiliany vyhrát maďarskou soutěž i po třech kolech. „Konkurence se sejde dobrá, ale s umístěním v širší špičce se nesmířím. Auto je v pořádku, prakticky jsme netestovali, přednost dostala relaxace v kombinaci s fyzickou přípravou. Pokud pořadatelé zachovají stejný profil trati, jako byl ten loňský, čeká nás nejspíše řežba,“ poukazuje na své ambice obhájit vítězství Martin.

Po polské Baja Drawsko, na které přišel David Vršecký v závodech tahačů v důsledku zdravotních potíží o vítězství a dojel druhý, se dvojnásobný mistr Evropy cítí ve formě. Zároveň ovšem připouští, že vedle techniky bude testovat i vlastní tělo. „Abych pravdu řekl, v Maďarsku to bude o tom, jak daleko jsme pokročili s rehabilitací. Pravidelně cvičím, posiluji oblast krční páteře a celé tělo. Zatím se to zdá být v pořádku, nicméně specifické otřesy v kamiónu nelze dost dobře nasimulovat,“ říká průběžný lídr čínského truckového šampionátu, kterého v Tatře Phoenix doplní zkušený navigátor Josef Kalina a Jiří Stross.

Podle manažera Tatra Buggyra Racing týmu Jana Kalivody může Hungarian Baja napovědět mnohé o Vršeckého účasti na Rally Dakar. „V této chvíli pro nás David zůstává účastníkem Rally Dakar 2017, nicméně čas letí a je potřeba učinit veškerá potřebná rozhodnutí. Konečné slovo bude mít David a věříme, že se naplní původní scénář o jeho účasti,“ dodal Kalivoda.

Časový harmonogram Hungarian Baja 2016:
Pátek 12.8.2016 19:05 - SS1 (11,4 km)
Sobota 13.8.2016 08:20 – SS2 (70,5 km) 14:10 – SS3 (70,5 km)
Neděle 14.8.2016 09:50 – SS4 (70,5 km) 11:50 – SS5 (70,5 km)

TBR 01

TBR 02

TBR 03

TBR 04

Foto: BUGGYRA media
Zdroj: BGR 2016 - HUNGARIAN BAJA - Kolomý a Vršecký míří na Baja Hungaria. Úkol? Obhajoba!

Další články

Liqui Moly Racing Team

Poháry pro Liqui Moly Racing Team z evropského závodu ve Šternberku
Číst více >

Drotár Autošport

Igor Drotár s plnou dávkou bodov na Šternberku
Číst více >

Drotár Autošport

Ecce Homo: Igor Drotár a Šternberk
Číst více >

Mičánek Motorsport

Pódiová sbírka jezdců týmu Mičánek Motorsport se po Red Bull Ringu opět rozšířila!
Číst více >

Tomáš Ouředníček

Výstava LEGENDY 2019 v Praze
Číst více >